1. Bol vynájdený späť v roku 1800.

Trojfarebný cukrík je údajne vytvorený mužom menom George Renninger, ktorý pracoval vo Wunderlee Candy Company vo Philadelphii, PA.

cukrík corn

2. Pôvodný názov bol neprípustný.

Goelitz Confectionary Co. začala vyrábať a distribuovať cukríky v roku 1898 pod názvom “Chicken Feed”, vďaka tomu, že sa podobá kukuričným jadrám. Táto spoločnosť neskôr zmenila svoj názov na Jelly Belly v roku 2001 a naďalej predáva liečbu dnes!

3. Proces vás ohromí.

Recept na cukrovú kukuricu zostal od začiatku takmer rovnaký – hlavnými zložkami sú cukor, kukuričný sirup a marshmallow, ktoré sa v roku 1800 miešali v obrovských čiernych kotloch a potom sa naliali ručne (jedna farba naraz) do špeciálne formy. V súčasnosti je tento proces oveľa jednoduchší vďaka strojom – továreň Jelly Belly dokáže vypliesť až 1200 jadier za sekundu.

4. Každý rok sa robí viac ako 35 miliónov libier.

Okrem spoločnosti Jelly Belly Brach’s je hlavným výrobcom sladkých cukroviniek – výrobcovia dokážu ročne vyrobiť asi 9 miliárd kusov kukurice cukrovej.

cukrík corn

5. Existuje mnoho odrôd a tvarov.

Indická kukurica, veľmi populárna alternatíva k pôvodnej, má nádych čokoládovej vône vďaka kakaovému prášku. Spoločnosť Brach’s vytvorila niekoľko ďalších opakovaní, aby sa pokúsila – Sea Salt Chocolate, Apple Mix, Caramel, pohár arašidového masla a Caramel Macchiato. Nemôžeme tiež zabudnúť na Mellowcreme Pumpkins, ktoré majú veľmi podobnú chuťovú kukuricu, ale majú mimoriadne uspokojujúcu žuvavú textúru.

6. Zrejme je správny a nesprávny spôsob, ako ju jesť.

Staráte sa opatrne na svoju cukrovú kukuricu, alebo sa na ňu bez toho, aby ste veľa premýšľali? V roku 2013 Národná asociácia cukrárov uskutočnila prieskum, aby zistil, ako sa najčastejšie jedia – ukáže, že najčastejšie jesť celý kus naraz, ale 42,7% tvrdí, že začína najprv s úzkym bielym koncom. Tri farby chcú presne to isté, ale nejako začínajúca na žltom konci sa zdá byť nesprávne.

národná Confectioners Association candy corn

Národná asociácia cukrárov

7. Je to jedna z najpopulárnejších Halloweenových cukríkov v krajine.

Napriek tomu, že sú to polarizujúce vlastnosti, prieskumy verejnej mienky ukazujú, že je ohromujúci počet ľudí, ktorí skutočne radi užívajú.

Jack-o-Lantern candy corn

8. Jedna porcia má šialené množstvo cukru.

Len 19 kusov pridáva až k obrovským 28 gramom cukru – to je skoro tam s obsahom cukru v celej plechovke Coca-Cola! Držte cukrovú misku mimo dosah detí, alebo vaše malé príšery môžu začať odraziť od stien.

9. Má vlastnú dovolenku.

30. október, deň pred Halloweenom, bol nazvaný národný deň na oslavu pestrofarebného zážitku. Vyčistite niektoré dezerty s kukuricami, vyzdobte si niekoľko vrecúšok a urobte to najlepšie, ak chcete ušetriť nejaký trik alebo trenéri!

obraz

Chelsea Lupkin

10. Candy corn nie je len pre Halloween.

Pre tých, ktorí milujú cukrovú kukuricu, máme dobrú správu: môžete ju jesť celý rok dlho. A nehovoríme o tom, že budete dodávať svoje zásoby až do budúceho Halloweenu – je tu taká vec, ako je kukuričná soby, kukuričný obiln a dokonca kukurica veľkonočného zajatia, aby vaše obľúbené jedlá boli vhodné pre všetky veľké sviatky. sladký!

Veľká noc candy corn

Nasledujte Delish na Instagram.