Plnkovanie je rovnako všadeprítomné na tabuľkách vďakyvzdania v celej Amerike ako samotné Turecko a značka Spor Top je jedným z najpredávanejších balených náplní v krajine. Jednoduchý balíček typu “všetko v jednom” je go-to pre večere na dovolenku – ale verili by ste, že tie maslovité strúčiky boli pôvodne konzumované spolu s iným vtákom? Máte veľa vecí, ktoré by ste mali dohnať.

1. Sporák Horná vypchávka vynašiel pekár.

Žena z Indiany s názvom Ruth Siems vyvinula plnku pri práci na zmesi múky a koláčov pre General Foods (teraz Kraft Heinz) v Tarrytown, NY.

plnka

2. Strihače sú kľúčové.

Patent na plnenie v názve Siems zahŕňal použitie veľmi špecifickej veľkosti strúhanky. Zvláštna veľkosť umožňuje, aby bol chlieb vhodne rehydratovaný pridaním vody.

3. Sporák bol zjavom v 70-tych rokoch.

Keď bol v roku 1972 predstavený Sporák, bol to prvý náplň obsahujúci všetky ingrediencie potrebné na typické obväzy v jednej krabici. Zmes zeleniny, korenín, bylín, korenín a pečených plnkovín sa zhromaždili za 15 minút.

varič Top stuffing
S láskavým dovolením archívu Kraft Foods

4. Nechcel sa podávať s morčacím.

Včasné reklamné kampane pre Sporák na trhu uvádzali plnku ako náhradu za zemiaky v typickej kuraj večeri. Pôvodné príchute boli kuracie mäso (kuracie vývar) a kukuričný chlieb.

Farma-Vyschnuté Turkey

Erika LaPresto

5. Je určený na doplnenie rôznych druhov mäsa.

Po vkusu kuracie bola v roku 1976 vydaná zmes na vypchávanie značky pre bravčové mäso a párenie na morku sa nestalo až do roku 1982. Korenie sa mierne prepína medzi týmito chuťami, takže najlepšie ochutnajú, keď sú spárované s každým proteínom.

6. Nakoniec sa stala základňou vďakyvzdania.

So zavedením moriacich špecifických vypchávok sa boxed mix rýchlo stal ľahkou bočnou voľbou na večeru vďakyvzdania po celej krajine. Slogan v reklamách značky sa dokonca zmenil na “Ak to nie je Sporák, nie je to Deň vďakyvzdania.”

vďakyvzdania Dinner in a Slow-Cooker

Getty Images

7. Existovali regionálne štýly.

Späť v 80. rokoch si môžete vyskúšať vypchávanie, pretože sa jedie v oblastiach po celej krajine. Linka zmesí “Americana” zahŕňala štýl New England s bielym a ražným chlebom, cibuľou a paprikami a San Francisco sa zmesou bielych a sourdough.

varič Top stuffing
S láskavým dovolením archívu Kraft Foods

8. Nepotrebujete kachle, aby ste to dokázali.

V roku 1991 bol recept mierne upravený tak, aby sa mohol vyrábať v mikrovlnnej rúre skôr ako v panvici na varnú dosku a čas prípravku sa počas rokov znížil z 15 na 5 minút.

9. Uvoľnili sa mnohé nové príchute.

Tam bolo veľa zmien v klasike v priebehu času, takže veci zaujímavé s príchuťou ako brokolica a syr, huby & cibuľa, brusnice, slané byliny a šalvia.

varič Top stuffing
S láskavým dovolením archívov spoločnosti Kraft Foods

10. Pútnici sú veľkí fanúšikovia.

Reklamná kampaň značky v roku 2013 predstavovala rozptýlených pútnikov, ktorí si nemohli uveriť, že ich priatelia budú slúžiť všetkému, okrem Sporák na Deň vďakyvzdania, a reklamy z roku 2015 zaujali dokonca silnejšiu odbočku s vystúpeniami Artisanal Hipster Pilgrim … s morom.

varič Top Artisanal Hipster Pilgrim

Nasledujte Delish na Instagram.