obraz

Getty Images

Zabudnite na všetko, čo si myslíte, že viete.

obraz

Každý vie, že by ste mali jesť svoje vegetariáni, ale existujú určité potenciálne zdravotné riziká, ak ich pripravíte určitým spôsobom (myslím, že ich umyjete soľou a vyprážaním), alebo ak sa rozhodnete kúpiť konvenčné namiesto organických látok (niektoré druhy zeleniny absorbujú pesticídy ľahšie ako ostatné). Pri konzumácii týchto 10 zeleniny, používajte mimoriadnu opatrnosť.

obraz

Bell papriky

Nočná zelenina, ako je paprika, zemiaky a baklažán, sú kontroverzné, pretože mnohí tvrdia, že môžu spôsobiť zápal, tvrdí Cynthia Sassová, registrovaná stratifikácia. To môže viesť k niektorým veľmi závažným komplikáciám na líniu: srdcové choroby, rakovina a cukrovka, aby sme vymenovali niekoľko. Avšak výskum je nepresvedčivý a ak môžete jesť večernice a cítiť sa dobre!

zdravý eating clean organic fresh vegetable Broccoli flying and bouncing up into the air in studio on a white background for wellness

brokolica

Tieto malé stromy nie sú pre vás zdravé, ale môžu viesť k zvýšenému nadúvaniu, s ktorým sa nikto nechce vyrovnať. Skúste jednu z týchto potravín namiesto toho bojovať s nadúvaním.

zdravý eating clean organic fresh vegetable brussel sprouts flying and bouncing up into the air in studio on a white background for wellness

Bruselové klíčky

Rovnako ako brokolica, brussels klíčky sú cruciferous zelenina, čo znamená, že nielen že si viac plynný, ale tiež viesť k zvýšeniu pungency vaše nadúvanie. Je to kvôli rafinóze a síranu. Raffinóza, cukor, nie je trávená, kým nedosiahne tenké črevo, kde sa potom fermentuje. Sulfát je to, čo vedie k vôňu.

obraz

Konzervovaná zelenina

Konzervovaná zelenina je plná nadmernej soli a “príchutí”, ktoré sú problémom pri trávení a môžu viesť k bolestiam žalúdka. Navyše hladiny sodíka v plechovke zeleniny sú mimo tohto sveta. To naozaj nie je prekvapením, pretože je pomerne ľahké určiť, že niečo, čo vychádza z plechovky, nemôže byť pre vás zdravé.

obraz

zeler

Napriek presvedčeniu, že môžete spáliť kalórie iba žuvaním zeleru, je to skutočne pekná výživa bez zeleniny. Zistilo sa tiež, že podľa USDA obsahuje až 68 pesticídov. fuj.

obraz

kukurica

Tento letný favorit bol bohužiaľ podrobený nejakým bláznivým genetickým zmenám. Kvôli tomu, keď sme uhryzli do ucha z kukurice, naše telo je zavedené do bielkovín, ktoré nevieme, čo by mohlo viesť k veľkým citom a mohlo by tiež byť dôvodom, prečo je kukurica takým bežným alergénom. Podľa Dany McDonaldovej, RD, dlhodobá bezpečnosť konzumácie GMO na ľuďoch je rizikom, dôkaz však chýba, takže nie je možné s istotou vedieť, ale určite si niečo uvedomiť.

Navyše, kukurica sa zvyčajne podáva s množstvom masla a soli, čo pre vás nikdy nie je dobré.

obraz

Baklažán

Lahôdka je obľúbená náhrada za mäso, pretože ľahko nasiakne chuť. Bohužiaľ to tiež vedie k jeho pádu; pretože pôsobia ako hubky, baklažán nielen vyberá chuť, ale nasiakne všetok tuk, kalórie a sodík.

obraz

Hrach

Hrach, ako zemiaky a kukurica, je naozaj škrobová a glykemická zelenina, čo môže viesť k prírastku hmotnosti, zvýšeniu hladiny cukru v krvi a vysokým hladom hladov.

čerstvo lifted new potatoes var Charlotte

zemiaky

Zatiaľ čo zemiaky obsahujú veľa draslíka a vitamínu C, sú zvyčajne kožené (ktoré odstraňujú vlákninu), vyprážané a pokryté soľou, čo prakticky ničí akúkoľvek nutričnú hodnotu. Takže nie, francúzske hranolky sa bohužiaľ nepovažujú za zeleninu.

obraz

Getty Images
špenát

Špenát sa zvyčajne považuje za jednu z najzdravších zeleniny, pretože je plný vitamínov A a K a má protirakovinové vlastnosti, ale keď si kúpite konvenčný (neekologický) špenát, máte riziko vystavenia takmer 50 pesticídov. Zahrajte si v tomto prípade bezpečnosť a mrzutosť pre organické.