Koblihy sú aj naďalej re-vynájdené s bláznivými záplaty a dokonca aj drahé výplne, ale je tu niečo lepšie ako potopenie zubov do klasickej glazúry? Krispy Kreme už od 30. rokov získava to pravé a zobrazenie krabice so slávnymi koblihami je zaručené, že vám prinesie kamaráta kdekoľvek. Prečítajte si tajomstvo za hriešnou glazúrou a nasmerujte svoj vnútorný Homer Simpson – história reťazca vás povie “Mmm … koblihy!”

1. Krispy Kreme vyrába šišky takmer 80 rokov

Vernon Rudolph založil Krispy Kreme 13. júla 1937 v Winston-Salem, NC. Prenajal si v Starom Salem budovu, aby vyrábal koblihy o desiatkach a najprv ich predal miestnym obchodom s potravinami, ale dopyt ho čoskoro priviedol k tomu, aby predával svoje sladkosti priamo zákazníkom na chodníku cez okno.

Krispy Kreme

Krispy Kreme

2. Original Glazed sú najpredávanejšie

Zákazníci boli od začiatku lákavaní do obchodov Krispy Kreme vôňou originálnych, ne-ozdobných koblihov. Kvasinkové cesto prechádza cez vlastný vzduchový tlakový extrudér spoločnosti a vytvára perfektné prstence, ktoré potom dokážu asi 30 minút. Sú vyprážané v rastlinnom skrátení pred tým, ako prechádzajú pod vodopád teplého cukrového glazúru – proces, ktorý Rudolfov inžinieri vynašiel späť v 60. rokoch. Predtým boli ručne zasklené v pozinkovanej umývadle!

Krispy Kreme
Giphy

3. Recept je južné tajomstvo

Vernon Rudolph hovorí, že kúpil špeciálny recept na šišky od francúzskeho šéfkuchára z New Orleans a teraz je uzamknutý v klenbe firmy v zariadení Winston-Salem. O prísadách bolo veľa špekulácií, ale podľa historikov sa pravdepodobnosť, že historický recept pozostával zo šľahačiek z chrumkavých vaječných bielkov, zemiakovej kaše, cukru, tuku, odstredeného mlieka a múky. Čo je naozaj v nich? Svet to nikdy nevie.

4. Šišky chutia najlepšie pri veľmi špecifickej teplote

Po vyprážaní sa Krispy Kreme koblihy kúpajú v kaskáde glazúry, ktorá je 120 stupňov F. Vrstvenie sa ochladzuje a nastavuje ako koblihy sa dostanú na koniec montážnej linky, kde sú zabalené zamestnancami predajní. Práve v tomto okamihu sa jedná o jedlo, z čoho pochádza horké svetlo. Od roku 1992 začali obchody zapínať neónové značky “Hot Donuts Now”, aby upozornili zákazníkov, že čerstvé koblihy sú k dispozícii na nákup. Teraz môžete dokonca stiahnuť aplikáciu Horké svetlo, aby ste dostali upozornenia push.

Krispy Kreme Hot Light
Krispy Kreme

5. Krispy Kreme je tiež veľká na kávu

Čo je lepšie s vzdušným šiškom než horúcou pohárom joe? Reťaz podáva kávu vo svojej podpisovej zelenej pohároch po celé desaťročia, ale teraz sa ponúka aj ľadová káva a nové kávové nápoje. Môžete dokonca pripraviť Krispy Kreme Signature Coffee Blends doma, alebo pop Krispy Kreme K-poháre do vášho Keurig na ceste do práce.

Krispy Kreme

Giphy

6. Linky môžu byť šialené

Kedykoľvek reťaz otvorí nové miesto, ľudia zostavia okolo bloku, aby boli jedným z prvých zákazníkov cez dvere. Začiatok o 15:00 v noci pred slávnostným otvorením sa prvých 100 hostí môže zaregistrovať na šancu vyhrať voľné šišky na celý rok – to je jeden voľný tucet každý mesiac. Prvá osoba v rade dostane jeden voľný tucet každý týždeň za rok! Hovorte o cukre vysokej.

7. Môžete sa zúčastniť Krispy Kreme Challenge

Štátna univerzita NC má každoročný závod, ktorý vyžaduje, aby pretekári prebehli 5 míľ cez Raleigh a konzumovali 12 donutov (2400 kalórií) pozdĺž cesty, všetko do 1 hodiny. Hlúpe závody sú riadené študentmi, výťažok je prínosom Detská nemocnica v Severnej Karolíne.

Krispy Kreme Challenge

Krispy Kreme Challenge

8. Existujú obmedzenia času a tvarov

Ak príde dovolenka alebo špeciálna príležitosť, je tu pravdepodobne kobliha! Reťaz sa uvoľňuje v limitovanom vydaní a oslavuje všetko od Veľkej noci až po baseballovú sezónu, aby hovorili ako deň pirátov, rovnako ako nové príchute ako čokoládové čipové koláče. Ako uvádza Brand Eating, môžete dokonca získať trblietavé Rainbow Gloss Donuts v rade farebných ochutených polievok v obchodoch v Južnej Kórei.

Krispy Kreme

9. Krispy Kreme je v Guinnessovej knihe svetových rekordov

Najväčšou krabicou koblihov na svete je krabica Krispy Kreme s rozmermi 19 – 13 palcov a hmotnosťou 297 libier a 10 uncí. Spoločnosť Kuwait Food Co. Americana v roku 2009 postavila masívnu škatuľu (presnú repliku tých, ktoré boli použité v obchodoch) v roku 2009 a naplnila ju 2 700 šiškami Krispy Kreme.

10. Krispy Kreme je viazaný na jazdu pretekárskych áut

Ak ste niekedy premýšľali nad tým, prečo je možné vidieť logo Krispy Kreme na profesionálnych závodných autách, je to preto, že spoločnosť sponzoruje niektorých špičkových vodičov. V súčasnej dobe je značka hlavným sponzorom spoločnosti Gray Gaulding. Počujeme šišky, ktoré vás vedú rýchlo!

Zobraziť tento príspevok na Instagram

#circuit #racecar #fastandfurious #racingcar #toyotaracing #camry #KrispyKremeRacing #race Prehrať z @graygaulding

Príspevok zdieľaný spoločnosťou Krispy Kreme Donuts M’sia (@ krispykreme.malaysia) dňa

11. Existuje veľa šancí získať zadarmo koblihy

V priebehu celého roka ponúka tento reťazec množstvo propagačných akcií, ktoré umožňujú zákazníkom získať bezplatné sladkosti, či už sláviť národný deň superhrdiny alebo #DayOfTheDozens. Dávajte pozor, aby ste si nenechali ujsť!

Kód PIN pre neskôr:

obraz

Nasledujte Delish na Instagram.