1. Bolo to od roku 1986.

Vytvoril štyri synovia Jerryho a Janiea Murrella po tom, čo získal ultimátum: “Začnite podnikanie alebo choďte na vysokú školu.” A tak sa otvoril prvý hamburger v meste Arlington, VA. Potom sa narodil piaty brat, reťaz sa rozrástla a zvyšok je história.

obraz

2. Päť majiteľov franšízy neexistovalo až v roku 2003.

Po otvorení niekoľkých pobočiek v oblasti metra D.C sa rodina Murrellová konečne rozhodla ponúkať možnosti franchisingu takmer 20 rokov po prvom otvorení. A za 18 mesiacov sa dohodli na viac ako 300 ďalších miestach.

3. V súčasnosti existuje celkovo viac ako 1300 miest.

Nachádzajú sa v 49 štátoch, plus 6 kanadských provincií a Francúzsko, Írsko, Kuvajt, Saudská Arábia a Spojené kráľovstvo Plus, je tu ešte 1 500 ďalších, ktoré sú v súčasnosti vo vývoji.

4. Existuje viac ako 250 000 spôsobov, ako objednať burger.

To je vďaka slobode menu, ktorá hovorí, že “vyberte toľko našich voľných toppingov, koľko chcete.” Takže ho môžete stohovať s viac ako len šalátom a paradajkovou grilovanou cibuľkou a hubami, jalapeňami, zelenými paprikami, grilovanou omáčkou, steakovou omáčkou a ďalšími.

obraz

Flickr Creative Commons

5. Neexistujú žiadne mrazničky.

Na piatich chlapcov absolútne nič nezmrzlo. Všetko sa udržiava v chladiacich zariadeniach podľa potreby.

6. Päť chlapov používa iba arašidový olej.

Ak máte alergiu na matice, nemáte šťastie. Reťaz používa iba na varenie arašidový olej.

obraz
Flickr Creative Commons

7. Značka venuje osobitnú pozornosť svojim hamburgerem.

Všetky šupky sú ručne tvarované a roštujú sa na plochom vrchu.

obraz

8. Päť chlapcov je veľmi ohľaduplné na svoje hranolky.

Fries sú vyrobené iba z zemiakov v Idaho, ktoré sa pestujú severne od 42. paralely, pretože táto oblasť produkuje hustejšie, kvalitnejšie spuds.

obraz

9. Prezident Obama má osobitnú objednávku.

“Cheeseburger s hlávkovým šalátom, paradajkami, jalapeňos a horčicou,” nariadil sa na mieste v hlavnom meste.

obraz

10. Pravidlá kuchyne sú prísne.

V kuchyniach piatich chlapcov nie sú povolené žiadne časové obmedzenia, pretože “dobrí kuchári vedia, kedy je jedlo hotové”. Čo viac francúzskych hranoliek musí byť pretrepané presne 15 krát a cibuľa a slanina musia byť umiestnené pod patty na hamburger, nie na vrchole – tam musí byť šalát a paradajka.

obraz

Flickr Creative Commons

11. Jej tajná nákupná hra je silná.

Namiesto toho, aby vynaložili peniaze na inzerciu reťazca, rozhodli investovať do prísneho tajného nákupného programu na zabezpečenie špičkovej kvality. A je tu motivácia pre členov posádky, aby dosiahli vysokú úroveň: získavajú hotovostný bonus.

Nasledujte Delish na Instagram.