1. Existuje obrovský rozdiel medzi šťavou a jablkom.

Cider je surová jablková šťava vyrobená z lisovaných jabĺk, ktorá nebola filtrovaná na odstránenie buničiny alebo sedimentu. Je to nepriehľadné a vysoko podliehajúce skaze, čo je dôvod, prečo ho zvyčajne nachádzate na farmách a nie vždy v obchode s potravinami. Jablčná šťava bola na druhej strane starostlivo odfiltrovaná a pasterizovaná na dlhšiu trvanlivosť.

obraz

2. Najlepšie nie je nevyhnutne v Novej Anglicku.

Nájdete tu niektoré z najlepších ciderov po celej krajine, vrátane Kalifornie, Gruzínska a Michiganu.

3. Mimo severnej Ameriky je “cider” vždy alkoholický.

Máme jablkový mušt (nefiltrovaný jablkový džús) a tvrdý jablčný mušt, ktorý je suchý a bublinkový ako šampanské a ako osviežujúci ako pivo. Ale v iných častiach sveta, jablko je jednoducho úchvatná verzia.

4. Hard jačmeň má dlhú históriu.

Bolo to asi okolo roku 55 B.K., keď Rimania dobili kontinentálnu Európu a vysadili ovocné sady na mieste pôvodných krabových jabĺk na výrobu tvrdého muštu. Má tiež históriu v severnom Francúzsku, kde sa jablká lepšie darilo počas temných vekov (400 rokov) a víno sa stalo alternatívou k vínu.

5. Tvrdý mušt bol viac populárny ako pivo v počiatočných dňoch Ameriky.

Pretože jačmeň a iné pivné zrná boli oveľa ťažšie kultivovať v pôde v Novej Anglicku, tvrdý jačmeň bol nápoj výberu pre väčšinu anglických osadníkov na severovýchode. Do polovice 18. storočia priemerný obyvateľ Massachusetts spotreboval 35 galónov jablčného muštu každý rok.

Zobraziť tento príspevok na Instagram

Podrobnosti jadra pre víťazstvo. Yummmmyy !! �� # Repost @sprout_monkey s @repostapp · · · Je to jadrová sezóna! Ďakujeme @graphicboy za pomoc s textom! “Chytiť sladké bzučanie” je skvelé! �� #cider #hardcider #sweetbuzz #apple #fallbrew #chalkink #zigposterman #chalkart #chalkart #grocerystoreart #grocerystoreartist #chalksignage #handlettering #newseasonsmarket #newseasonsmarketconcordia

Príspevok zdieľaný pomocou značky Chalk Ink Markers (@ chalk.ink)

6. Abrahám Lincoln slúžil jablkový mušt pred jeho predsedníctvom.

Náš šestnásty prezident bol barmanom a majiteľom krčmy Berry & Lincoln v New Salem, IL predtým, než zaujal miesto v Oválnom úrade.

obraz

7. Je tu dôvod, že tvrdý jačmeň je viac ako pivo ako víno.

Cider sa najčastejšie porovnáva s pivom, pretože je mierne bublinovitý a obsahuje menej alkoholu v objeme ako jeho ostatný ovocno-fermentovaný nápoj, víno. Je to preto, že aj najsladšie jablká obsahujú oveľa menej cukru ako hrozno. V priemere tvrdé jablčné víno obsahuje 4 až 6 percent alkoholu.

obraz

8. Applejack je bizantný bratranec cider.

Koncentrovaný špicatý nápoj bol približne taký dlhý ako jablčné a bol dokonca použitý v koloniálnej New Jersey ako mena. Historicky sa vyrábala zmrazením – destiláciou, a preto koncentrovaním tvrdého jablčného muštu. Calvados, ktorý bol prvýkrát známy ako eau-de-cidre keď bola vytvorená v roku 1500, je ďalší jablkový likér, ktorý súvisí s jablčným jablkom.

obraz

9. Johnny Appleseed bol skutočný chlap.

Jeho skutočné meno bol John Chapman a cestoval pred západnými osadníkmi na štepy malých škôlok jabloňových jabĺk v oblastiach Great Lakes a Ohio River.

10. Cider robí šialene dobré sangria.

Počas krehkých jesenných mesiacov je jablkový múčnik najlepší koktailový mixér, ktorý môžete použiť na šľahanie mimos a ďalších.

obraz

11. Môžete vyrobiť OG tvrdý jačmeň v priebehu niekoľkých hodín.

V stredoveku ľudia robili dépense, jahodový jablkový nápoj, ktorý obsahuje 2 časti tvrdého muštu, plátky jabĺk a pomarančov a 1 časť zázvorového piva. Nechajte to sedieť v džbánke 3 až 6 hodín a potom začnite popíjať.

obraz

Nasledujte Delish na Instagram.