Dokonca aj keď nemáte rád tacos, aby ste ich mohli každý týždeň jesť týždenne, je viac ako pravdepodobné, že ste boli v Taco Bell. A ešte viac je pravdepodobné, že ste ju milovali. Pretože mimoriadne sýtené prípravky, ako je Quesalupa, sú príliš ochotní odolávať. Ale či ste pravidelný v reťazci Tex-Mex alebo nie, existuje veľa o Taco Bell, o ktorom rozhodne neviete, ale.

1. Všetko začalo v roku 1954 ako “zvonček Bell-In”.

Tam bolo druhé miesto s názvom “Taco Tia” a obaja predali 19-cent tacos do San Bernardino, CA oblasti. Až do roku 1962 otvoril zakladateľ Glen Bell prvú lokalitu Taco Bell v Downey v štáte CA. O päť rokov neskôr sa reťaz rozrástla na 100 miest.

obraz

secretmenus.com

2. Taco Bell dodáva z viac ako 200 miest.

Áno, čítate to správne. Reťazec taco teraz dodáva vo veľmi šťastných štátoch v Kalifornii a Texase. Ale nestrácajte nádej pre vašu miestnu tuberkulózu – na ceste by mohlo dôjsť k národnému zavádzaniu.

3. Je tu najoptimálnejšia omáčka.

Diablo omáčka, najspichlejšia horúca omáčka značky, ktorú minulý rok spustila spoločnosť Cinco de Mayo. A bol to okamžitý hit s milovníkmi waffle taco a obsesivami rovnako ako Doritos Locos.

4. Reťazec je certifikovaný vegetarián.

Bola to prvá spoločnosť poskytujúca rýchle občerstvenie ponuku plne americkej vegetariánskej asociácie-schválené menu.

5. Taco Bell viedol hnutie taco emoji.

Predtým, než sa naša milovaná taco emoji stala skutočnosťou, trvalo niekoľko vážnych kampaní na postavenie tvorcov klávesnice Unicode. A Taco Bell viedol cestu s Twitterovými búrkami a petíciou Change.org.

Zobraziť tento príspevok na Instagram

Ďakujem vám všetkým, ktorí urobili �� možné. Na krmivo vás čaká prekvapenie. www.tacobell.com/feed/tacoemoji

Príspevok zdieľaný Taco Bellom (@tacobell)

6. Spoločnosť udeľuje štipendium vo výške 1 milión USD.

Štipendium Live Más, ktoré financuje Nadácia Taco Bell, sa považuje za úplne odlišné od tradičného financovania škôl. Ocenenia vysokoškolských seniorov na ceste na vysokú školu sa pohybujú od 2500 do 25 000 dolárov a sú založené na inovatívnych, kreatívnych ašpiráciách jednotlivcov, a nie na stupňoch a skúšobných skóre.

7. Taco Bell sponzoroval prvé hry X.

Už v roku 1995 privítal reťazec inauguračnú súťaž pre extrémne športy, ktorú usporiadal ESPN.

8. V Mexiku nie sú žiadne miesta.

Reťaz sa však dostal do zahraničia do Španielska, Guatemaly, Spojeného kráľovstva, Japonska, Kórey a na Filipíny.

obraz
Taco Bell v Guatemale City, Guatemala je 6,415 štvorcových stôp, najväčšie miesto na svete.
Taco Bell

9. Retiazka s prúdom vzduchu na Aljaške.

V odľahlom mestečku Bethel, AK, nie sú žiadne miesta v meste Taco Bell (najbližšia je 400 kilometrov ďaleko v Anchorage), takže sa spoločnosť rozhodla využiť helikoptéry na veľmi zvláštnu dodávku 10 000 Doritos Locos Tacos v roku 2012.

obraz
Taco Bell

10. Môžete si vyrobiť “lasagnu” z Taco Bell tacos.

Je to jeden z najviac šialených, stunt-y recepty, aké sme kedy videli, ale je to úplne uskutočniteľné – aj keď pravdepodobne je kalorické preťaženie.

11. Taco Bell slúžil chili hamburgery.

V ponuke z roku 1965 sa nedávno objavil nový priestor a internet sa na ňom prelínal. Základné ponuky – tacos, burritos, frijoles – neboli povzbudzujúce ľudí, aby “žili”. Ale chilli burger? Ako chilli psík? Prosíme, prepracujte, TB.

obraz
secretmenus.com

12. Najväčší poriadok vôbec 349 hovädzí burrito Supremes.

Plus 201 kuracie burrito supremes. A 101 steakov burrito supremes. A jedno chrumkavé hovädzie taco.

Zobraziť tento príspevok na Instagram

kartová hra.

Príspevok zdieľaný Taco Bellom (@tacobell)

13. Ochranná známka čivavy značky bola označená ako Gidget.

A ona bola žena. Pôvodne obsadená ako priateľka Taco Bell Chihuahua, Gidget zaznamenala vedúcu pozíciu po tom, čo riaditeľ zmenil názor na poslednú chvíľu, a tak hrala ako mužský pes a dal slávnej “!Yo quiero Taco Bell!“A potom sa s ňou stala v popredí veľa iných starých reklamných reklám.