Všetko začalo na severovýchode – ale Dunkin ‘Donuts je v blízkosti svetovej nadvlády vďaka svojim návykovým šiškám a kreatívnym príchutiam kávy. Tento reťazec sa stal ikonou a dnes je súčasťou každodenného ranného rituálu viac ako 5 miliónov ľudí. A zatiaľ čo by ste sa mohli považovať za DD superfan, za jeho teplým ružovým a oranžovým logom je skrytá veľa málo známych skutočností.

1. Bol pôvodne známy ako “Otvorená kanvica”.

Nie sme si úplne istí, čo presne to, čo zakladateľ Bill Rosenberg šiel s jeho pôvodným názvom pre Dunkin ‘Donuts späť v roku 1948, ale jeho Quincy, MA kobliha samozrejme odolal testu času.

2. Existuje viac ako 11 500 lokalít.

To znamená, že spoločnosť predáva viac ako 1,8 miliardy pohárov horúcej a ľadovej kávy v 40 krajinách každý rok – na miestach ako Aruba, Nemecko, India, Nový Zéland, Španielsko, Thajsko, Spojené kráľovstvo a Čile. Priemerný deň služba DD slúži viac ako 5 miliónom zákazníkov na celom svete.

obraz

Facebook / Dunkin ‘šišky

3. Všetky vaše obľúbené položky dorazili v 90-tych rokoch.

Skutočne definujúca desaťročia pre Dunks, v deväťdesiatych rokoch minulého storočia priniesla značku to, čo sú pravdepodobne najlepšími položkami menu všetkých vecí – vrátane lieskových orechov a francúzskej vanilky v roku 1995, čerstvých pečených bagiel v roku 1996 a kávových nápojov Coolatta v roku 1997. Úprimne povedané, dostať pred tým?

obraz

Twitter / Dunkin ‘šišky

4. DD príde priamo k vašim dverám.

Ak ste na správnom mieste, to znamená. Po úspešnom testovaní v Portlande, ME a v Dallase, TX značka rozšírila svoju doručovateľskú službu – prostredníctvom novej mobilnej aplikácie – na Atlanta, Chicago, Los Angeles a Washington, DC A existuje celoštátna roll- v práci.

obraz

Twitter / Dunkin ‘šišky

5. Je to asi dlhšie ako ktorýkoľvek iný vedúci kávový reťazec.

S viac ako 65 ročnými rokmi má DD veľa opierok. Ktorá je viac než pravdepodobne užitočná pri boji so známymi konkurentmi. (Pri pohľade na vás, Starbucks.)

obraz

Twitter / Dunkin ‘šišky

6. Káva je zaručená super čerstvosť.

Ak sa nepoužijete do 18 minút, kávu Dunkin ‘Donuts sa zlikviduje a nová karafa sa čerstvo varí. Takže sa nemusíte starať o to, aby ste dostali neaktívny pohár. niekedy.

obraz
giphy

7. Vernostný program je * skutočne * šetrí peniaze.

S DD Perks každý dolár vyzdvihne päť bodov, čo znamená, že stačí stráviť 40 dolárov pred vykúpením freebie. (Porovnaj to s novým odmeňovaným programom spoločnosti Starbucks, ktorý vyžaduje, aby ste skôr, ako získate zadarmo nápoj, strávili 62,50 dolárov.) Okrem toho sú často ľahké získať bonusy a dvojité body – ako pri zakúpení raňajkového sendviče počas týždňa perióda.

8. Dunkin ‘Donuts vytvoril svoj vlastný hybrid croissant-donut.

Vzhľadom na to, že kniha Dominika Anselovej, ktorú si vybrala kniha z bláznivého cukrárskeho šéfkuchára, spoločnosť zaoberajúca sa kávou zapečala sladkú pochúťku, ktorá je polovične vločkovým croissantom a polovičným vankúšikom. A potom to úplne bežalo s myšlienkou, pridať fudge plnenie, jahodový krém, a dokonca aj Snickerdoodle.

obraz
Dunkin Donuts

9. Jeho medzinárodné špeciality sú šialene chutné.

Od pestovania pistachio po bravčové vlákno až po pandanovú náplň do mango pudingu sú ponuky DD dostupné po celom svete jedným z najlepších koblihov, ktoré sme kedy videli. Akokoľvek sa zdá byť protiintuitívne, aby ste sa dostali do Dunkinových šišiek, keď ste v zahraničí, je skutočne skvelým nápadom vyskúšať miestne pochúťky v podobe šišky.

obraz

Dunkinov šišky

10. Nové menu je snom slaného milenca.

Po vypustení veľmi vyhľadávaného javorového šupky sa kávový reťaz rozhodol pridať do svojho celodenného raňajkového menu ďalšie slané a slané predmety – vrátane sendviča na slanú raňajku s čiernym korením a ďalšieho s klobásou vyrobenou z (áno, vy hádal to) viac slaniny.

11. Jeho prázdninové poháre sú * vždy * slávnostné.

Po kontroverznej diskusii o červených pohároch bombardovali sociálne médiá minulú sezónu, bolo jasnejšie ako kedykoľvek predtým, že Dunkin Donuts je takmer vždy v kontakte so svojimi zákazníkmi. Vďaka ponuke slávnostného veniec-emblazoned vydanie, kávový reťazec debutoval pohár s perfektným načasovaním ísť hlava-k-hlavu proti Starbucks ‘obyčajný rubín verziu.

obraz
Twitter / Dunkin ‘šišky

12. Vaša poloha by vás mohla preťažiť.

Nie je tu žiadny spôsob, ako to ešte povedať, ale prebiehajúce súdne konanie tvrdí, že niektorí franšízanti sa prihlásili na ďalších 7 percent na veci ako mletá káva a voda. Toto prišlo ako celkový šok pre spoločnosť, ktorá vyjadrila obavy a prisľúbila, že čo najskôr preskúma a napraví situáciu.

obraz

13. Macchiato znamená, že v budúcnosti bude viac espressa.

Po vypustení exoticky znejúceho macchiato, ktoré sa v septembri môže pochváliť dvojitým záberom espresa, spoločnosť známa ako základná kávová káva a šiškové koblihy sľúbili rozšíriť ponuku espresso. Hoci sme ešte nevideli toto odvážne pečené jablko, máme pocit, že to bude čoskoro. A mohol by pokračovať v studenej vareni, podľa Jeffa Millera, šéfkuchára Dunkin ‘Donuts’, ktorý povedal, že sa šplhá s jeho varením a miešaním asi päť rokov.

obraz

Rheanna O’Neil Bellomo

13. Vytvoril sendvič s koblihom.

Áno, čítate toto právo. Keď si nemôžete vybrať medzi pikantnou alebo sladkou raňajkami, Dunkin vás má zakryté. Po nakrájaní na polovicu obyčajný glazovaný koblih sa sendvič plátne s vyprážaným vajcom a údenou slaninou. Pretože všetko je lepšie so slaninou, dokonca aj s novým raňajkovým burritom, ktorý bol zrejme navrhnutý tak, aby zničil Taco Bell.

zasklený Donut Breakfast Sandwich
Dunkinov šišky

14. Existuje viac ako 15 000 spôsobov, ako si môžete objednať kávu na Dunks.

S príchuťami ako škorica, kokosový orech, malina, moka, čučoriedka, opekaný mandľ a teraz sirupy s pistáciami plus čokoláda a karamel – možnosti sa zdajú byť nekonečné. Takže by ste sa pravdepodobne mali baviť s tým, že budete nabudúce.

Kód PIN pre neskôr:

obraz

Nasledujte Delish na Instagram.