Boli sme fascinovaní perfektnou výživou prírody, keďže americká tabuľa vajec – yeah, vajíčka majú svoju vlastnú marketingovú skupinu – zaviedli nás v roku 1976 do “Incredible, Edible Egg”. Nie všetky vajcia sú však vytvorené rovnako.

Prejdite sa po uličke svojho miestneho trhu a uvidíte ich všetky: biele vajcia, hnedé vajcia, vajíčka bez klietok, vajíčka obohatené Omega-3, vajcia vyliahnuté na pasienkoch, vajcia z voľnobehu. Chcem len to najlepšie pre tvoje batoľatá vajcia – čo je nákupca na nákup?

Naše peniaze sú na vajciach vo voľnom výbehu. A nielen pre jej shell – tu je šesť dôvodov, prečo by ste mali dať vajíčka z voľného výbehu.

1. Vyvážená výživa

Vajcia vo voľnom výbehu na rozdiel od iných jedál: 6 gramov bielkovín, 70 miligramov omega-3 mastných kyselín, vysoké hladiny luteínu a zeaxantínu (ktoré znižujú riziko straty zraku ako makulárna degenerácia neskôr v živote). ako aj zdravé dávky vitamínov A, D (viac o tom v momente) a E. Majú tiež dostatok cholínu na podporu pamäťovej a nervovej funkcie.

2. Viac vitamínu D

V štúdii z roku 2009 sa zistilo, že pasienky vajec s voľným výbežkom, ktoré boli testované z poľnohospodárskych podnikov po celej krajine, obsahovali tri až šesťkrát viac vitamínu D ako tradičné vajcia supermarketov.

Vitamín D pomáha vášmu telu udržiavať silné kosti a zuby, podporuje jeho imunitnú funkciu, reguluje hladinu inzulínu a ďalšie. Vajcia sú jedným z mála potravín, ktoré sú prirodzene bohaté na vitamín D, takže môžete ráno dať denné doplnky a občerstvenie na tvrdé vajcia.

3. Šťastnejší kurčatá

Výrobcovia vajec, ako sú Nellie Voľné vaječné jedlá, dosiahnu mimoriadnu míľu, aby zabezpečili pokoj pre nákupcov s potravinami s mäkkým bodom pre dobré životné podmienky zvierat. Robia to tak, že ich osvedčí regulačný orgán, ako je Humane Farm Animal Care, nezisková organizácia, ktorá zabezpečuje dobré životné podmienky zvierat vo výrobných zariadeniach.

Chystáte sa certifikovať Humane dáva vaše peniaze tam, kde máte ústa, pokiaľ ide o označovanie, čo je dôležité vzhľadom na všetok zavádzajúci marketing vo vaječnom svete. (Vedeli ste, že aj vajcia, ktoré sú označené bez kôry, sa niekedy vyrábajú v obrovských továrňach, ktoré obsahujú “kombi-voliéry”, ktoré sú v podstate väčšie klietky?)

Certifikované humánne vajcia sú vyrábané v “humánnom meradle”, čo znamená, že žiadne výrobné farmy.

Tieto sliepky jedia zdravú výživu, majú prístup k sladkej vode a majú možnosť túlať sa tak, ako sa im páči. Sú len šťastnejší a šťastné zdravé kurčatá produkujú lepšie vajcia.

4. Menšia hladina cholesterolu

Vajcia vo voľnom výbehu obsahujú až o tretinu menej cholesterolu ako bežné supermarketové vajcia. Štandardné vajíčko obsahuje priemerne 423 miligramov cholesterolu, zatiaľ čo vajcia s voľným výbežkom obsahujú v priemere 277 miligramov. Ak je pre vás problém cholesterol, vajíčka s voľným výbehom sú šikovnou voľbou.

5. Jedlo, ktoré naozaj uspokoja

S iba 72 kalórií v jednom vajíčku s voľným výbehom môžete na raňajky naplniť výdatné a zdravej výmeny bez toho, aby ste rozbili svoje čísla MyFitnessPal skôr, ako odídete do práce.

A zostanete plný až do obeda, vďaka jednorazovému úbytku bielkovín a zdravých tukov, ktoré vajcia ponúkajú. Môžete to povedať o svojej miske obilnín?

6. Viac fotogénne raňajky

Väčšina vajíčok s voľným výbehom bude mať viac hlboko sfarbených žĺtkov, pretože sú položené sliepkami na pestrú stravu bohatú na živiny. (Nellie sliepky konzumujú vegetariánske krmivo bez antibiotík alebo živočíšnych vedľajších produktov, potom sa na pastve kŕmia a pochutnávajú na túžbe svojho srdca na ďatelinách, červoch a inom hmyzu.)

Teraz si predstavte, aké nádherné zlaté žĺtky sa budú vylievať, keď sa budete v ďalšej nedeľu vykopať do tej dosky domácich vajec. Je to v poriadku – vieme, že #doitforthegram.

H / T: Mother Earth News

Nasledujte Delish na Instagram.