Niekedy je jediný spôsob, ako sa dostať cez dlhý pracovný týždeň alebo zmrazenie zimnej noci, rozbiť fľašu vína. Či už popíjate sólo alebo zabijete pár korkov s priateľmi, sklenka vína je viac uvoľnená než miešanie koktejlu a hladšie ako väčšina pív. Je to však aj príčinou veľmi obávanej bolesti hlavy.

Takže existuje spôsob, ako sa človek úplne vyhnúť? Áno, aj keď existuje nejaká veda, ktorú potrebujete vedieť vopred.

Zatiaľ čo ľudia často uvádzajú sulfity ako koreň bolesti, odborníci tvrdia, že je to veľmi nepravdepodobné. Vínny chemik povedal Chicago Tribune že ľudia predpokladajú, že značka “obsahuje sulfity” je varovaním a premenou na obetného baránka. Zdôrazňuje však, že sulfity buď prirodzene pochádzajú z fermentácie, alebo sa pridávajú výlučne na zachovanie vína a zabránenie jeho oxidácii. Sú dokonca bežne používané na potravinách v šalátových tyčinkách, aby sa zabránilo zhnednutiu.

obraz

Takže potom čo je to? Tyramín (aminokyselina, ktorá môže ovplyvniť krvný tlak) a triesloviny (to, čo spôsobuje, že víno je suché alebo “horké”), je najpravdepodobnejšie vinu. Podľa registrovaných dietetianov môže tyramín spôsobiť migrény pre ľudí, ktorí majú ťažkosti s rozkladaním látky. Riziko bolesti hlavy sa zdvojnásobuje, keď konzumujete staršie syry, ktoré sú tiež vysoko v tyraminu, takže víno a syr šťastnú hodinu takéto poľutovaniahodné rozhodnutie. Čo sa týka tanínov, niektoré fenolické zlúčeniny, ktoré s nimi súvisia, môžu otvoriť krvné cievy, čo je prvý krok spúšťania bolesti hlavy.

Tu je to, čo môžete s tým urobiť:

Získajte caffeinated.

Pitie dvoch šálok silnej kávy pred nalievaním vášho vína môže pomôcť, podľa doktora Seymora Diamonda, výkonného predsedu Nadácie National Headache. Je to preto, že kofeín zužuje krvné cievy, bráni ich otvoreniu (a spôsobuje bolesť hlavy).

Dodržujte svetlejšie červené.

Pokúste sa prilepiť na svetlejšie odtiene červeného vína alebo dokonca ľahšie víno ako pinot noir, pretože majú nižšie úrovne tanínu. Alebo sa namiesto toho rozhodnite pre biele víno.

Hydrát, hydrát, hydrát.

Pite dobrú ol ‘H2O pred a počas pitia. Voda pomôže zriediť účinky vášho vína a udržať vaše telo dobre hydratované, aby sa zabránilo a bojovalo proti mylnému bolesti hlavy.

Nasledujte Delish na Instagram.