Predtým, ako Aldi zatvorí svoje dvere na Vianoce, reťazec supermarketov má v úmysle obrovsky dať komunite späť. Podľa Nezávislý, obchod plánuje rozdávať všetky nepredané čerstvé potraviny menej šťastným na Štedrý večer.

Aldi obchody vo Veľkej Británii budú uzavreté na prázdninové obdobie od Štedrý deň až do 27. decembra. Reťazový reťazec supermarketov napísal vo vyhlásení, že “bude mať množstvo kvalitných nadbytočných potravinových výrobkov, ktoré budú chcieť prerozdeliť na podporu menej šťastných jedincov a zabrániť plytvaniu potravín. ” Aldi neskôr vysvetlil v tweetu v pondelok, že rozhodnutie robiť dobré činy pochádza z “nášho záväzku znižovať plytvanie potravinami a podporovať naše miestne komunity”.

Odteraz až do 8. decembra registrované charitatívne organizácie v Spojenom kráľovstve môžu kontaktovať supermarket a požiadať o prijímanie nadbytočných potravín, ktoré im poskytnú tí, ktorí to potrebujú. Obchod očakáva, že v každom obchode zostane 20-30 prepraviek nepredaného jedla a ľudia si budú môcť vziať toľko, koľko by chceli.

Práve teraz sa jedlo odohráva v UK, ale dúfajme, že sa taktiež stane príležitosťou,.

Nasledujte Delish na Instagram.

Stiahnite si Delish aplikácie.