Ak chcete dostať Floridianov, povedzte im, že Publix nie je najväčším svetovým obchodom s potravinami. Alebo že 55 stupňov nie je špička počasia. Ale čo robíte, nenaznačte, že kubánsky sendvič je z Miami.

Je to lekcia Arby sa učí tvrdým spôsobom, po uvoľnení svojho kubánskeho sendviča v Miami, podložku naplnenú údenou šunkou, bravčové mäso, švajčiarsky syr, okurky a horčica. Takmer ihneď sa tweety objavili a spochybnili, ako značka mohla pomenovať sendvič po 305, keď bola jasne vynájdená päť hodín na sever v Tampa Bay. Zanechalo ľudí s množstvom emócií:

Samozrejme, že by sa to mohlo spochybniť akýkoľvek publicita je dobrá publicita. Koniec koncov, vypočutie konfliktných správ nás presvedčilo, aby sme to vyskúšali. Kým ochutnávači milovali údené mäso a celkovú chuť, niektorí zistili, že množstvo horčice je prehnané a všetci súhlasili s tým, že chlieb by mal byť tlačený, podobne ako tradičný sendvič, nie ako načervenalý.

kubánsky Sandwich

Vľavo: tradičný kubánsky sendvič; Právo: Arby Miami kubánsky
Getty ImagesPortland Press Herald + Arby

Ako uviedli mnohí používatelia Twitteru, Cubano pochádza z mesta Ybor (v zálive Tampa) a mesto je tak hrdé na sendvič, že v roku 2012 schválila rezolúciu, v ktorej je presne uvedené, čo je v ňom: šunka, pečené mojo, švajčiarsky syr, žltá horčica, tri plátky kôrovcov a janovský salám, vložené medzi dva plátky kubánskeho chleba, ktoré sú stlačené čo najrovnomernejšie.

Možno ste si všimli, že chýba saláma z Arbyho sendviče, čo môže byť to, čo z technického hľadiska urobí Miami kubánsky, nie tradičný. Miami nie je o tom extra mäso.

Arby's Legends Sandwiches

Candace Braun Davison

Kubánsky je len jeden z troch sendvičov Arby’s, ktorý propaguje ako súčasť svojej kolekcie Legends. Pripojí sa k základnej ponuke – New York Reuben, ktorá sa skladá z hovädzieho hovädzieho mäsa, švajčiarskych syrov, kapusty a dresingu Thousand Island – a nováčik, Texas Brisket Sandwich. Z troch skúšobných ochutnávačov sa najviac páral Texas Brisket, prevažne pre svoj maslový, hustý toastový toast. Sendvič je naplnený 13-hodinovým údeným hrudníkom, smaženými cibuľovými strúhankami, nakladanými omáčkami a omáčkou na grilovanie. Rovnako ako kubánsky, niektorí ochutnávači navrhli požiadať o ľahkú omáčku – alebo uvedenie korenia na stranu, takže môžete pridať ako vy. Môže prekonať iné príchute.

Bez ohľadu na to, ako ich vyskúšate, nezabudnite preskočiť kučeravé hranolky. To sú nevyhnutné, bez ohľadu na to, aké máte objednávku.

Nasledujte Delish na Instagram.

Stiahnite si Delish aplikácie.