Spoločnosť Blue Diamond dobrovoľne odvolala približne 145 254 krabičiek s polovičným galónom zmrazeného vanilkového mandľového mandľového mlieka, pretože výrobok môže obsahovať mliečne mlieko, alergén, ktorý nie je uvedený na etikete, podľa U.S. Food and Drug Administration.

Spoločnosť HP HOOD LLC, materská spoločnosť Blue Diamond Almonds, oznámila stiahnutie na internetovej stránke spoločnosti Blue Diamond a poznamenala, že tí, ktorí majú alergiu alebo silnú citlivosť na mlieko, “podstupujú riziko vážnej alebo život ohrozujúcej alergickej reakcie, ak konzumujú tieto výrobky”.

Dotknuté krabice boli odoslané do 28 štátov a neskôr odvolané od maloobchodníkov a veľkoobchodníkov v Alabame, Arkansase, Connecticute, Florida, Georgia, Iowa, Illinois, Indiana, Kentucky, Louisiana, Maryland, Maine, Michigan, Montana, Missouri, Mississippi, North Carolina, Nebraska, New Jersey, New York, Ohio, Oklahoma, Pennsylvania, Južná Karolína, Tennessee, Texas, Virginia a Wisconsin..

Odvolanie sa vzťahuje iba na zmrazené mandľové mlieko z mandlí vanilky s dátumom spotreby 2. septembra 2018 a čiarový kód UPC 41570 05621 (umiestnený na bočnom paneli kartónu vedľa výživových faktov). Podľa tlačovej správy odvolané kartóny predstavujú menej ako 0,8% polovičných galónových kontajnerov vanilkového zálivkového mandľového mlieka dodaného spoločnosťou Hood za posledný rok.

Mandľové mlieko je bezpečné na konzumáciu, pokiaľ nemáte alergiu alebo citlivosť na mlieko. Vyskytla sa jedna správa o alergickej reakcii, ale lekárske ošetrenie alebo hospitalizácia sa nevyžadovala.

Ak ste si odobrali odvolané mlieko, môžete ho vrátiť, kde ste si ho kúpili, aby ste získali plnú náhradu alebo výmenu, alebo navštívte webovú stránku spoločnosti Blue Diamond na vyplnenie webového formulára.

obraz
Con Poulos

VOPRED OBJEDNAŤ TERAZ Delish Cookbook, indigo.ca