Miešanie super sladkých sódov ako horská deka s chlastom môže byť nebezpečné, pretože ide trochu príliš ľahko. (A predtým, ako to viete, ste znížili päť nápojov za sebou a už cítite nevyhnutelnú kocovinu.) Ale miešanie sirupovitých látok s benzínom je šialeným kokteilom, ktorý si dvaja dospievajúci rozhodli hlúpať sa -.

Podľa Fox 17, Vanderbilt University Medical Center v Greenbrier, TN potvrdila, že dva dospievajúci chlapci zomreli po tom, čo konzumovali nebezpečnú prípravu pretekárskeho paliva a horskej rosy. Jeden z chlapcov, 16-ročný Logan Stephens, zažil záchvat pred jeho smrťou vo štvrtok. “Všimli si, že farba jeho kože sa zmenila a jeho ruky začali zostavovať,” povedal šéf Greenbrierovej policajnej služby KD Smith. O niekoľko dní neskôr, priateľ Stephensovej, ktorého meno ešte nebolo vydané, bol v kóme pred smrťou v pondelok popoludní.

Šokujúco to nie je izolovaný incident, ale život ohrozujúci trend s mnohými teenagermi v Tennessee. Smith povedal, že v posledných dňoch dvaja dospievajúci chlapci priznali, že pili rovnakú prchavú zmes. Navyše, viceprezidentom oznamuje, že mladí ľudia ho chvália a dávajú mu priezvisko “Dewshine”.

Počiatky nápoja sú neznáme, ale jeho hrozné účinky nie sú. Závodné palivo je vyrobené z metanolu, toxického typu alkoholu. Keď sa spotrebuje, môže to najprv dať vysokú. Ale čoskoro potom rozpúšťadlo môže spôsobiť divoko sa meniaci súbor príznakov – od rozmazaného videnia, nevoľnosti a zvracania až po záchvaty, slepotu, kómu a smrť. Národné inštitúty zdravotníctva uvádzajú, že len dve polievkové lyžice metanolu môžu zabiť dieťa, zatiaľ čo 2 až 8 uncí sú smrteľné pre dospelých.

Úprimne si nemôžeme uveriť, že by si niekto myslel, že je dobré piť plyn. Najmä keď Mountain Dew už produkuje kofeínové preplnené plechovky ako Kickstart, ktoré majú viac ako dostatok potenciálu stať sa ďalšou vodkou – Redbull.

Nasledujte Delish na Instagram.