Internetoví fanúšikovia vytvorili falošné kupóny Starbucks, ktoré ponúkajú ľuďom farebného jeden nápoj zadarmo po zatknutí dvoch čiernych mužov v obchode Philadelphia minulý týždeň.

Podľa správy BuzzFeed, jeden kupón vznikol v závitku na fórach v 4chan a ponúkol jeden bezplatný nápoj ľubovoľnej odrody len “ľuďom s farbou”.

“Je nám to ľúto, vieme, že môžeme robiť lepšie,” čítala fiktívna omluvka zo spoločnosti. “Starbucks oceňuje všetkých farebných ľudí a pracujeme na školení o citlivosti zamestnancov. Najlepší dialóg sa začína nad šálkou kávy a chceme si ju kúpiť.”

Druhý kupón sa na Twitteri objavil pre ľudí “afroamerického dedičstva”.

Hovorca spoločnosti Starbucks však povedal spoločnosti BuzzFeed News, že kupóny nie sú legitímne a nemôžu byť použité v žiadnom zo svojich obchodov. “Sú úplne falošné a v žiadnom prípade nie sú spojené s Starbucksom,” povedal zástupca.

Falošné vyhlásenie generálneho riaditeľa spoločnosti Starbucks robilo aj on-line. V liste bol citovaný Kevin Johnson, ktorý hovoril, že podvod, ktorý ponúkol ľuďom farebných nápojov zadarmo, bol prácou “ruských internetových trollov”, ale dodal, že kvôli “horám pozitívnej spätnej väzby o sociálnych médiách” sa rozhodol urobiť podvod realitou.

Podľa tohto vytvoreného kupónu od 19. do 26. apríla môžu všetci zákazníci Starbucks bez ohľadu na rasu zakúpiť jeden bezplatný nápoj a získať 50% z ceny všetkých potravín. Zástupca spoločnosti potvrdil spoločnosti NBC News: “Toto je tiež úplne falošné a v žiadnom prípade nie je spojené s Starbucksom.”

V skutočnosti Starbucks v skutočnosti robí zmeny, keď čelí ťažkej kritike za údajné rasové zaujatosti. Dňa 12. apríla navštívili Rashon Nelson a Donte Robinson miestnu kaviareň na obchodné stretnutie, ale počas niekoľkých minút boli zatknutí za prekročenie, čo mnohí kritici povedali len kvôli farbe ich pleti. Oni boli prepustení skoro ráno v piatok po tom, čo strávil osem hodín vo väzení, a zábery incidentu okamžite vystúpil on-line.

“V tom momente som sa pokúsil spracovať to, čo sa deje, pretože ma to skutočne nezaznamenalo, že to bolo skutočné, kým nebudem zamknuté a ruky za zády,” povedal Robinson Dobré ráno Amerika. “Chcem sa uistiť, že sa táto situácia nestane znovu.”

Celosvetový kávový reťazec plánuje odstaviť svoje obchodné domy v USA niekoľko hodín v máji v jeden deň, aby vykonal rasovo zamerané tréningy pre svojich takmer 175 000 pracovníkov, informovala spoločnosť v utorok.

14. apríla spoločnosť Starbucks oficiálne ospravedlnila incident.

“Ospravedlňujeme sa dvom jednotlivcom a našim zákazníkom a sme sklamaní, že to viedlo k zatknutiu. Tieto záležitosti berieme vážne a jednoznačne máme viac práce, pokiaľ ide o to, ako zvládneme incidenty v našich obchodoch,” uviedla spoločnosť vo vyhlásení posted on Twitter.

Nasledujte Delish na Instagram.