Fanúšikovia Harryho Pottera majú v jednom alebo druhom bode určite premýšľali o tom, aké by bolo, keby ste sa vydali na Hogwarts Express. Aj keď na palube nie sú žiadne kúzelné vozíky alebo dementory, je tu skutočná jazda vlakom, ktorú môžete vziať na vlak, a to zahŕňa niekoľko zastávok dôležitých fanúšikom Pottera.

Jacobite (“oficiálny” názov vlaku, čokoľvek), cestuje cez 84 míľ železnice v Spojenom kráľovstve a prináša fanúšikov na konečný zážitok Harryho Pottera. Národná železnica podrobne popísala výlet, ktorý môžete absolvovať za ₤ 30 (približne 40 USD) od apríla do októbra, vo vlaku vo filme.

PLÁN VÁŠ TRIP: Fort William, Veľká Británia; TripAdvisor.com

Vlak vlakov vo Fort William, v blízkosti najvyššej hory v Británii, a končí v Malaigu. Budete sa chcieť pozrieť na blízku Glencoe, než sa preskakujete na palubu – to je miesto, kde bola natočená Hagridova chatka a je domovom mosta vedúceho do Bradavíc.

obraz

obraz
Národná železnica

Akonáhle ste na palube Jacobite, prekročíte tento most – Glenfinnan viadukt – takže si môžete predstierať, že ste na ceste do školy predtým, ako ste sa dostali na to, aby ste si pretiahli nohy v Glenfinnan. Vlak potom ide do Mallaig, rybárskeho prístavu, ktorý má dostatok reštaurácií a obchodov na prehliadku (len predstierajte, že ste v diagonálnej uličke).

Ak sa ocitnete v Škótsku, môžete sa tiež zísť na železničnú stanicu Goathland, ktorá sa používa ako stanica Hogsmeade vo filmoch a Edinburgh, kde sa J.K. Rowling napísal mnoho z kníh. Je známe, že navštevovala reštaurácie ako The Elephant House a Spoon a zostala v hoteli Balmoral.

Potrebujete nejaké magické dobrodružstvo? Mohli by ste sa samozrejme pustiť do Wizarding World of Harry Potter alebo do tejto Bed and Breakfast. V minulom roku hostila spoločnosť Barnes & Noble Yule Balls, takže tu dúfame, že v tejto zime prídu druhé kolo. Pre menej treku skúste tieto explodujúce bon bons. sú takmer rovnako dobre ako dostať list z Rokfortu poštou.

Nasledujte Delish na Instagram.

Stiahnite si Delish aplikácie.