John Schnatter, zakladateľ reťazca pizze Papa John, už nebude predsedom predstavenstva – alebo tvárou spoločnosti. Spoločnosť Associated Press oznámila, že spoločnosť začala odstrániť svoj obraz od svojho marketingu po tom, čo sa pri konferenčnom hovore mediálneho tréningu priznal, že používa n-slovo.

otecko John's CEO Draws Controversy Over Remarks That Price Increase Result Of Obama's Health Care Act

Getty ImagesSpencer Platt

Hoci spoločnosť stále plánuje ponechať meno Papa John’s, jej generálny riaditeľ Steve Ritchie vo vyhlásení uviedol, že spoločnosť nikdy neostrila okolo Schnattera. “Papa John nie je jednotlivec. Papa John je spoločnosť s pizzou s 120 000 firemnými a franšízovými tímami na celom svete, “napísal v otvorenom liste. Ale Schnatter sa často objavil v reklamných produktoch spoločnosti a jeho tvár sa objavuje na reklamách a dokonca aj na pizzeriach.

otecko John's CEO John Schnatter Apologizes After Using Racial Slur On Company Conference Call

Getty ImagesJoe Raedle

Papa Johnová údajne zamestnáva externého experta, ktorý pracuje na diverzite a začlenení do spoločnosti a bude mať “počúvanie” so zamestnancami. A CNNMoney hlási osobitnú komisiu predstavenstva, ktorá sa rozhodla odstrániť Schnatter z ich kancelárií v Louisville, Kentucky.

Schnatter sa v rozhovore s rozhlasovou stanicou Louisville WHAS v piatok otvoril o tom, že využil rasovú krivdu. “Nemôžem takto hovoriť, aj keď je to dôverné a je to za zatvorenými dverami,” povedal. “Urobil som to. A ja to vlastním. A je mi to ľúto. A som naozaj zle, “povedal.” Odvtedy odišiel z rady dôveryhodných univerzít v Louisville po tom, ako pobočka NAACP vyzvala na jeho odstránenie. Washington Post správy.

obraz
Con Poulos

Predobjednávka teraz Delish Cookbook, 30 dolárov, booksamillion.com