Ak robíte rýchle šálky kávy každé ráno v Keurigu alebo inom okamžitom pivovare, pravdepodobne prejdete množstvom plastových kávových strukov. A tie kapsuly nie sú recyklovateľné, takže sa nahromadia vo vašej odpadovej nádobe – a potom na skládku. Tento nehospodárny proces je dôvod, prečo sa nedávno dostali do ohniska medzi kritikmi, ochrancami životného prostredia a dokonca aj politikmi. Avšak vopred porciované lusky naďalej predávajú. Ak chcete odstrániť to, čo považujú za úplne zbytočný odpad, niektoré mestá sa úplne zbavia k-pohárov.

V Hamburgu v Nemecku boli kávové struky zakázané zo štátnych budov ako súčasť nového environmentálneho hnutia. Podľa BBC nemeckí zákonodarcovia nazvali kontajnery “znečisťujúce produkty” a povedali, že “spôsobujú zbytočnú spotrebu zdrojov a tvorbu odpadu a často obsahujú znečisťujúci hliník.” Tento krok má zmysel pre európsku krajinu, kde jeden z ôsmich kávy (12,5%) pochádza z lososa.

Je to úžasné blízke porovnanie s USA, kde 13 percent ľudí pije kávu vyrobenú z jedného pivára každý deň. Ale kicker prichádza na americký trh: K-šálky a podväzky svojich konkurentov predstavujú viac ako štvrtinu predaja mletej kávy.

obraz

Zariadenie Nespresso a kapsuly.

Ale tu nie je len Keurig. Kaviarne a výrobcovia malých spotrebičov ako Lavica, Mr. Coffee, Cuisinart, Bunn a Hamilton Beach používajú, ak nie sú tiež vyrobené, nerecyklovateľné nádoby na kávové zrná. Spoločnosť Nespresso, ktorá v roku 1986 prvýkrát predávala kávovary s jedným šálkom, vyčistila v Spojených štátoch až do roku 2012 bez použiteľných možností recyklácie v USA – aj keď iniciatívy recyklácie začali už v roku 1991 vo Švajčiarsku.

Vzhľadom na ich rastúcu popularitu (stroje s jedným servítkom prevyšujú predaj kvapiek na kávu v roku 2013) je obava o vplyv na životné prostredie veľmi znepokojujúca. Pridajte to k tomu, že obrovské 2 miliardy šálok kávy sa každým dňom opitú po celom svete a hroziace následky sú ešte prekvapujúcejšie.

kremeň že dokonca aj autor K-pohára ich prestane používať z viny, hovoriac, že ​​sa “cíti zle” o svojom nehospodárnom dopade. Spoločnosť samozrejme nedáva dôraz na to, koľko lístkov ju predáva každý rok, ale odhaduje, že to môže stačiť 12-krát kruhovou zemou. Uznávajúc potenciálne dôsledky tejto štatistiky, Keurig odvtedy sľúbil, že všetky svoje jednorazové poháre budú recyklovateľné do roku 2020. To však stále nezastavilo mestských zákonodarcov, aby úplne odrezali kábel.

UPDATE: 25. februára 2016 o 1:38 hod.

Koncom minulého roka predstavitelia spoločnosti Nespresso uvedomili, že značka dosiahla kapacitu na zber viac ako 80 percent v 39 krajinách, ale zaviazala sa dosiahnuť do roku 2020 100 percent. Hovorca tiež poznamenal, že spoločnosť Nespresso Line Line a Vertuo Line kapsúl z kávy sú vyrobené z hliníka vďaka svojej schopnosti “udržiavať vysokokvalitnú chuť a vôňu nášho Grands Crus”, ale aj preto, že je nekonečne recyklovateľné. To znamená, že recyklovaný kov sa môže použiť pri výrobe nových výrobkov z hliníka vždy, keď je recyklovaný.

V Spojených štátoch majú používatelia spoločnosti Nespresso tri možnosti recyklácie, vrátane buniek na zbieranie v butikoch, miesta odberu v partnerských predajniach, ako sú Sur La Table a Williams-Sonoma, a predplatenú dopravu prostredníctvom spoločnosti UPS v rámci spoločnosti Mail Back Program.

Nasledujte Delish na Instagram.