Pre značku, ktorá je postavená okolo vyprážaného kurča, je to celkom šokujúce KFC nemá experimentoval s kurčaťom a vaflími. Našťastie reťaz napokon testuje vodu – reštaurácie v troch mestách tento rok pripájajú jedlo a sú to najlepšie miesto na to, aby sa rozhodlo, ako to ide.

Dve mestá v Severnej Karolíne (Asheville a Charlotte) a jedna v Južnej Karolíne (Greenville) boli vyzdvihnuté, aby vyskúšali novú misu KFC a ak sa dokáže postaviť k južanom, ktorí dajú kuracie a vafle dámy, kedykoľvek chcú, bude to viac ako dosť dobré pre ostatných z nás.

Podľa pozorovateľa Charlotte, jedlo sa dodáva s dvoma kusmi kuracích mäsových výrobkov – či už kosti z tmavého mäsa alebo bez kostí – a hustá belgická vafle o veľkosti vašej ruky. Podáva sa so sirupom pani Butterworthovej, ale Observer odporúča požiadať aj o horúcu omáčku.

“Vieme, že kurčatá a vafle majú kultúru po celej krajine, najmä na juhu, ale nie všetci ju majú v blízkosti,” uviedol vo vyhlásení vedúci marketingový riaditeľ spoločnosti KFC Mike Wesley. “Sme nadšení, že budeme počuť, čo hovoria severokarolinské chuťové poháriky.”

Kuracie a vafle KFC sa nachádzajú vo vybraných predajniach až do 29. júla, od 5 do 5,99 USD za objednávku. Ak všetko ide dobre, môžeme ich neskôr vidieť vo viacerých mestách.

Nasledujte Delish na Instagram.