1

Schnatter obviňuje Obamacare za cenu pizze

John Schnatter of Papa John's Pizza

Getty Images

9. augusta 2012: Kontroverzné pripomienky Schnattera začali v roku 2012. Nečestný republikán varoval každého, kto by počul, že zákon o dostupnej starostlivosti povedie k vyšším cenám pizze. Pri telefonovaní s investormi povedal, že poskytovanie zdravotnej starostlivosti pre zamestnancov by stálo 11 až 14 centov za pizzu a zásoby spoločnosti klesli počas diskusie. Schnatter neskôr povedal USA Today jeho komentáre boli “nesprávne vyložené”.

2

Obviňuje NFL za nižšiu predaj pizze

John Schnatter of Papa John's Pizza

Getty Images

1. novembra 2017: Papa John mal dohodu o sponzorstve s NFL, ale to nezabránilo Schnatterovi, aby povolal futbalovú ligu a jej hráčov. Schnatter sa vyslovil proti hráčom NFL, ktorí sa rozhodli klenúť počas národnej hymny ako protestná forma a vyhlásili, že ublížia predaju pizze. Pri telefonovaní s investormi Schnatter obvinil hráčov z prepadu predaja, povedal, že menej ľudí sledovalo futbal kvôli protestom, a preto si nepožadovali pizzu, aby sledovali hru.

3

Papa John zásoby padá po jeho komentáre

John Schnatter of Papa John's Pizza

Getty Images

2. novembra 2017: Menej ako 24 hodín po tom, čo jeho komentáre zverejnili, jeho osobná čistá hodnota klesla o 70 miliónov dolárov. Akcie spoločnosti Papa John sa znížili na hodnotu 59,77 USD na akciu, ale neskôr sa vrátili späť.

4

Papa John sa ospravedlňuje

John Schnatter of Papa John's Pizza

Getty Images

15. novembra 2017: V sérii tweetov sa spoločnosť Schnatter vyjadrila ospravedlnenie a povedala, že nikdy nebola “rozdelená”. “Veríme, že máme právo protestovať proti nerovnosti a podporovať hnutie hráčov, aby sme vytvorili nový platformu na zmenu, “napísali. “Veríme tiež, že ako Američania by sme mali ctiť našu hymnu. Existuje spôsob, ako to urobiť. Budeme spolupracovať s hráčmi a ligou, aby sme našli pozitívny krok vpred. “

5

Schnatter schádza do funkcie generálneho riaditeľa

John Schnatter of Papa John's Pizza

Getty Images

21. decembra 2017: Schnatter oznámil, že odstúpi z funkcie generálneho riaditeľa spoločnosti, dva mesiace po kontroverzných komentároch k NFL. Zostal však predsedom predstavenstva a najväčším akcionárom spoločnosti a bol stále tvárou spoločnosti. Nahradil ho výkonný riaditeľ Steve Ritchie.

6

Papa John a NFL Part Ways

John Schnatter of Papa John's Pizza

Getty Images

28. februára 2018: Papa John a NFL oznámili, že súhlasia s ukončením svojho partnerstva, čo znamená, že Papa Johnová už nie je oficiálnou pizzou ligy. Spoločnosť, ktorá tento status držala od roku 2010, uviedla, že bude pokračovať v spolupráci s 22 miestnymi tímami NFL a bude aj naďalej inzerovať počas hier. Pizza Hut vstúpila ako nová oficiálna pizza NFL.

7

Peyton Manning sa vráti

Peyton Manning

Getty Images

7. marca 2018: NFL hviezda Peyton Manning predala svoj podiel v 31 reštauráciách Papa John v oblasti Denveru, niekoľko dní pred skončením spolupráce s NFL. Nebolo jasné, či Schnatterove komentáre mali akýkoľvek vplyv na rozhodnutie Manninga a futbalista stále má dlhodobú dohodu s Papou Johnovou ako hovorcom a značkovým veľvyslancom.

8

Schnatter pripúšťa použitie rasovej slúry

John Schnatter of Papa John's Pizza

Getty Images

11. júla 2018: Forbes správy Schnatter údajne použil n-slovo na konferenčný hovor s marketingovou agentúrou Laundry Service v máji. Počas hry na hranie pre Schnattera, aby sa vyhli budúcim sporom, bol požiadaný, ako sa oddelí od rasistických skupín.

“Plukovník Sanders zavolal černochov n —– s,” údajne odpovedal a sťažoval sa, že zakladateľ KFC nikdy nepriniesol reakciu verejnosti na údajný rasizmus. Taktiež povedal, že v jeho domovskom štáte Indiana ľudia tahali afroameričanov z nákladných automobilov do ich smrti; údajne mal uviesť, že je proti rasizmu, ale pripomienky stále urážali niektorých ľudí vo výzve.

“Správy, ktoré mi pripisujú používanie nevhodného a zraniteľného jazyka počas mediálneho tréningu týkajúceho sa rasy, sú pravdivé,” povedal Schnatter Forbes vo vyhlásení. “Bez ohľadu na kontext, ospravedlňujem sa. Jednoducho povedané, rasizmus nemá v našej spoločnosti miesto.”

9

Ustupuje ako predseda predstavenstva

John Schnatter of Papa John's Pizza

Getty Images

11. júla 2018: Po vydaní článku Forbes Schnatter rezignoval na funkciu predsedu predstavenstva spoločnosti Papa John. Business Insider správy Papa John zásoby pôvodne utrpeli ťažké straty po Forbes ale po štarte sa zvýšil o viac ako 10 percent.

10

Obrázok Schnattera sa už nebude zobrazovať na krabičkách Papa John’s Pizza

otecko John's CEO John Schnatter Apologizes After Using Racial Slur On Company Conference Call

Getty ImagesJoe Raedle

16. júla 2018: Spoločnosť Associated Press oznámila, že spoločnosť začala odstrániť svoj obraz z ich marketingu – vrátane reklamy a boxov na pizzu – po tom, ako sa pri konferenčnom hovore o mediálnom výcviku priznal, že používa n-slovo.

Hoci spoločnosť stále plánuje ponechať meno Papa John’s, jej generálny riaditeľ Steve Ritchie vo vyhlásení uviedol, že spoločnosť nikdy neostrila okolo Schnattera. “Papa John nie je jednotlivec. Papa John je spoločnosť s pizzou s 120 000 členmi firemných a franšízových tímov po celom svete, “napísal v otvorenom liste.

11

Papa John Sues Papa Johnovi

John Schnatter of Papa John's Pizza

Getty ImagesDiamantové obrázky

26. júla 2018: Schnatter žaluje Papa Johnovu pizzu a požiada o kontrolu dokumentov od spoločnosti, ktoré sa týkajú jeho streľby. Dokumenty hovoria, že podáva žiadosť “kvôli nevysvetlenému a ťažkopádnemu spôsobu, akým sa s ním spoločnosť venovala od vydania príbehu, ktorý ho falošne obvinil z použitia rasovej kritiky”, píše CNNMoney.

Vo svojom vyhlásení povedal, že to bol “zarmútený a sklamaný” z “zbytočného a zbytočného” súdneho sporu.

12

Fotografie používateľa Schnatter Taken Out of Stores

otecko John's CEO Draws Controversy Over Remarks That Price Increase Result Of Obama's Health Care Act

Getty ImagesSpencer Platt

2. augusta 2018: The New York Post správy Papa John poslal podrobné pokyny na miesta v celej krajine odstrániť Schnatter obraz z obchodov. To zahŕňa aj zberanie plagátov a dokonca odstránenie podpisu z drevených paliet používaných na výrobu pizze.

Spoločnosť tiež začala celoštátne počúvanie turné, začínajúce v Atlante, aby získala spätnú väzbu od zákazníkov a zamestnancov.