Aktualizácia, 21/5/18: Newyorské policajné oddelenie potvrdilo, že prebieha vyšetrovanie trestného činu Mario Bataliho. Neposkytli žiadne ďalšie podrobnosti o povahe vyšetrovania. Správy prichádzajú neskôr 60 minút hlásil početné záznamy o údajnom sexuálnom zneužívaní Bataliho vrátane ženy, ktorá tvrdila, že ju napadol v roku 2005, keď bola v bezvedomí. Potom zavolala krízové ​​centrum a hovorila s políciou, ale nepodala správu. “Vehementne popieram tvrdenie, že som sexuálne napadol túto ženu,” povedal Batali vo vyhlásení. “Moje správanie v minulosti bolo hlboko nevhodné a som úprimný pre svoje činy.”

Pôvodný príspevok, 12/13/17: Tento týždeň bol celebritný šéfkuchár Mario Batali obvinený zo sexuálneho zneužitia viacerých žien v rámci vyšetrovania v jedálni. Batali vydal ospravedlnenie a odklonil sa od každodenných operácií svojho podnikania; on tiež odstúpil ako cohost The Chew a plánovaný reštart Molto Mario bol pozastavený potravinovou sieťou. Teraz nová správa tvrdí, že Batali, ktorý bol niektorými servermi prezývaný ako “Red Menace”, má povesť sexuálneho obťažovania v populárnej reštaurácii v New York City.

V New York Times vyšetrovanie, niektorí povedali noviny, že práca v reštaurácii, ktorú Batali navštevoval a investoval, si vyžiadala trvalé neželané dotyky a úskoky od majiteľa Kena Friedmana a od niektorých jeho VIP hostí. Desať žien obvinilo Friedmana z nežiaducich sexuálnych záchvatov, ako je žobranie alebo žiadosť o nahé fotografie, podľa doba.

Niektorí žalobcovia poukázali na súkromné ​​večierky The Spotted Pig, ktoré sa často konali v samotnom treťom poschodí reštaurácie. Servery údajne museli pracovať na nočných zmenách na stranách, ktoré údajne obsahovali niekedy aj verejnú nahotu a sex. doba že zamestnanci a ľudia na scéne reštaurácie prezývali priestor “znásilňovaciu miestnosť”.

Batali bol údajne pravidelný v The Spotted Pig a doba napísal, že má zlú reputáciu. “Hovorili sme mu za Red Menace,” povedal bývalý server Trish Nelson doba. “Pokúsil sa dotknúť mojich prsníkov a povedal mi, že sú krásne a chcel sa zápasiť.” Keď som podal nápoje na stôl, povedal mi, že by som mal sedieť na tvári svojho priateľa. Bývalý manažér Jamie Seet povedal, že raz videla na kazete s bezpečnostnými kamerami, že Batali, ktorý sa javil ako opitý, bozkával a žralokoval ženu, ktorá sa zdala byť v bezvedomí.

Batali sa ospravedlnil za svoje správanie vo vyhlásení adresovanom doba. “Aj keď si nepamätám tieto špecifické účty, nie je žiadna otázka, že som sa strašne správal,” povedal. “Neexistujú žiadne výhovorky, beriem plnú zodpovednosť a hlboko ľutujem za akúkoľvek bolesť, ponižovanie alebo nepohodlie, ktoré som spôsobil.”

Friedman, ktorý vlastní niekoľko ďalších reštaurácií v New Yorku a dvoch v Kalifornii, sa tiež ospravedlnil s papierom a vzal si dovolenku zo svojej spoločnosti. “Môj osobný a profesionálny život bol prepojený s našimi reštauráciami a našimi zamestnancami. Vlastním svoje správanie, ktoré môžeme presne opísať ako abrazívne, hrubé a úprimne zlé,” povedal vo vyhlásení. “Niektoré incidenty neboli opísané, ale kontext a obsah nie sú dnešnou diskusiou, teraz sa verejne ospravedlňujem za moje činy.”

Nasledujte Delish na Instagram.

Stiahnite si Delish aplikácie.