1

V poslednom desaťročí bola sudkyňa na štyroch televíznych reláciách.

Getty Images

Najznámejšie, Veľká britská pec vypnutá, za ktorú Berry získal najlepšieho televízneho rozhodcu na anglickej Národnej televíznej cene za rok 2017. Pracovala tiež Junior Bake Off, Comic Relief Bake Off, a Športové úľavu vypijte.

2

Publikovala viac ako 20 kuchárskych kníh.

obraz

Getty Images

KÚPTE TERAZ Kompletná kuchárka Mary Berry, $ 36, amazon.com

K dispozícii je kuchárka Mary Berry pre každú príležitosť: nedeľné obedy, vianočné, jednoduché koláče, rýchle koláče a ďalšie. Napísala aj autobiografiu s názvom Recept na život.

3

Je vyškolená šéfkuchárka.

obraz

ShutterstockChris Barham / ANL / REX / Shutterstock

Nemalo by to byť prekvapením, že Mary Berry vie, čo má. Zúčastnila sa na Bath College of Domestic Science, kde študovala veci ako varenie a čistenie, potom odišla do Le Cordon Bleu v Paríži.

4

Od 70. rokov je v televízii.

obraz

ShutterstockHart / Večerné správy / REX / Shutterstock

Zatiaľ čo väčšina Američanov nepoznala Mary Berry až do roku 2000, šéfkuchár dostal začiatok v televízii desaťročia skôr, keď hrala na show Odpoledne Plus s Judith Chalmers.

5

Je to podnikateľka.

obraz

ShutterstockFremantleMedia / REX / Shutterstock

V deväťdesiatych rokoch začala Mary učiť hodiny domácej kuchyne s názvom Aga workshopy. Odvtedy vyučuje viac ako 12 000 ľudí, ako variť … plus tisíce ďalších, ktorí ju sledovali.

6

Pracovala v médiách.

obraz

Getty Images

Jej rozsiahla vydavateľská kariéra má zmysel – predtým, než sa dostala do televízie, Mary bola editorom časopisu nazvaného časopis gazdinka (povzdych, to bolo v 60. rokoch). Potom mala rovnaký titul na Ideálny domovský časopis.

7

Určite je pekným sudcom.

obraz

Getty Images

Aj keď kritizuje, Mária znie ako sladký anjel. Časť dôvodov, prečo ľudia milujú show tak veľa, je to, ako sú konkurenti a sudcovia – neuvidíte žiadne výbuchy na úrovni Gordona Ramsayho. Ale ona nie je mokrá deka … Mary má nejaké veselé jedno vložky, začínajúce s mokrými dnami.

8

Má rád jej chlast.

obraz

Getty Images

Mary Berry je o používaní chlastu v receptoch a podľa Paul Hollywood jej dva nápoje ako výber sú gin a toniká a pohár Sauvignon Blanc. Keď mala 71 rokov, vybrala sa v obľúbenom klube v španielskom Ibize, ako sa po odchode do dôchodku stalo.

9

Ona a jej manžel boli navždy spolu.

obraz

Getty Images

Napriek tomu, že sa tam dostali tri návrhy (jej najnovší manžel sa opil po prvýkrát, keď navrhol), Mary a Paul Hunnings sa šťastne vydali za 51 rokov. Minulý rok Mary povedala Daily Mail, že “nemôže niesť myšlienku byť vdovou.” Jej manžel sa podieľal aj na potravinovom svete. Napriek tomu, že je teraz v dôchodku, Pavol pracoval pre obchod s vínom a sherry Harveyom z Bristolu.

10

Ich rodina utrpela veľkú tragédiu.

obraz

BBC / LOVE PRODUCTIONS

V roku 1989 dve z Máriiny troch detí boli zapletenými do automobilovej nehody. Jej syn, 19-ročný William, bol zabitý, zatiaľ čo jej dcéra Annabel prežila. (Mária má ďalšieho syna, Tomáša). “Najhoršia vec, ktorá sa môže stať, je to, keď niekto povie” Ach, prevezmeš to “,” Mary povedala, že zrúcanina svojho syna odišla. “Samozrejme, že sa na to nikdy nedostanete, máte najkrajšie spomienky a žijete s ním.” Berry je teraz patrónom Detského Bereavement UK, pomáha ostatným rodinám vyrovnať sa s žiaľom.

11

Na sociálnych médiách nie je veľká.

obraz

Facebook / Mary Berry

Jedna výnimka: Facebook. Na jej internetovej stránke: “Na sociálnych médiách nie som veľmi dobrý, ale máme stránku na Facebooku, ktorá vám dáva najnovšie správy a príbehy.”

12

Dokonca aj SNL pozná jej meno.

obraz

YouTube / sobota noci naživo

Na sezónu 43 z V sobotu večer naživo, Mary a Veľká britská pec vypnutá cast dostal konečný kompliment s SNL skit. Maryova charakter bol taktný ako vždy, samozrejme, dokonca aj vtedy, keď sa stretli s niektorými hrdými konkurentmi.

13

Je to lojálny fanúšik rugby.

obraz

Getty Images

Na prvom zápase majstrovstiev sveta v Ragby v roku 2015 Mary pobúrila z Anglicka. Jej manžel zvykol hrať britský šport a obaja z nich si môžu vychutnať miestne hry, keď môžu.

14

Osobné poslanie:

obraz

Metro UK

Ak chcete všetci pečať! Úprimne povedané, niečo pre teba, Mary Berry.

Nasledujte Delish na Instagram.