Spoločnosť McDonald už zaškrtla zákazníkov, keď odstránila ponuku McWrap z menu. Ale najnovšia zmena ponuky burgerového reťazca má potenciál naozaj dostať ľudí do popredia: Big Mac sa už vo Venezuele nepredáva.

Predtým, než ľudia začnú svietiť pochodne a zaostria na ihrisku, objaví sa značka: Miska nebola odstránená – nie kvôli nedostatku záujmu alebo nejakej radostnej túžbe sledovať ľudí, keď sa dozvedeli, že nemôžu mať dve pečienky so špeciálnou omáčkou na sezamovom semenáku – ale kvôli nedostatku potravín spôsobenému ekonomickou krízou krajiny, tvrdí agentúra Agence France Presse.

“V spoločnosti McDonald’s Venezuela sa snažíme vyriešiť túto dočasnú situáciu a spoločne s našim dodávateľom hodnotíme najlepšie možnosti, ktoré nám umožnia pokračovať v ponuke kvalitných výrobkov,” uviedla spoločnosť vo vyhlásení.

Zatiaľ čo McDonald’s neudelil oficiálny dôvod, prečo by sa z menu vyňal ikonický hamburger, Venezuelské médiá špekulovali, že reťazec reštaurácií už nedokáže získať tenkú strednú bunku, ktorá oddeľuje dve škvrny hovädzieho mäsa. Navyše krajina tiež pozastavila francúzske hranolky na 11 mesiacov v minulom roku kvôli nedostatku potravín.

Dúfajme, že táto kríza skončí čoskoro – pre budúce ekonomické zdravie Venezuely a dlhú životnosť jedného pravého párovania: burger a hranolky.

obraz
wifflegif

Nasledujte Delish na Instagram.