Video od spoločnosti AsapSCIENCE, ktoré vysvetľuje, koľko určitých potravín vás môže zabiť, robí internetové kolá posledných pár dní. Väčšina príkladov je skutočne upokojujúca … nikto nikdy nebude jesť 480 banánov alebo piť 70 šálok kávy, tak choď a získaj to náplň. Ale jedlo, muškátový oriešok, vyzdvihol niektoré červené vlajky.

Podľa AsapSCIENCE sú dve čajové lyžičky korenia dostatočné na to, aby spôsobili kŕče a možno smrť. Či už máte rád posypaný muškátový oriešok vo vašej káve alebo len na dovolenke dezerty, táto správa je pochopiteľne nervy-wracking.

Ako sa ukazuje, veda je nejasná o tom, koľko korenia je skutočne škodlivé, ale existuje veľa príkladov jeho nebezpečných účinkov, keď sú spotrebované vo veľkých dávkach.

Od polovice 12. storočia sa muškátový mušt používal vo vlnách ako liek, odfrkol, údený a zjedol vo veľkých množstvách, aby vytvoril halucinogénne vysoké. Výsledkom sú vedľajšie účinky ako nevoľnosť a závrat, ako aj to, čo sa cíti ako “dvojdenná kocovina”, povedal doktor Leon Gussrow pre Medical Daily.

V správe z roku 2007 o dočasnej psychóze u väzňov sú riziká muškátového ostrova rozdelené. Podľa výskumu Medzinárodného programu pre chemickú bezpečnosť “intoxikácia muškátovými orieškami sa podobá anticholinergickej intoxikácii, napr. Hojivé potenie, preplachované tváre, delirium, suché hrdlo atď. Existuje vždy zmenený stav mysle, napr. Halucinácie, zmätenosť a nadchádzajúci zmysel pre zánik . “

Štúdia tiež vysvetľuje, koľko sa považuje za toxické, hovoriac, že ​​1 až 3 muškátore, alebo 5 až 15 gramov (to je 1 až 3 čajové lyžičky), je hlásená toxická dávka. Táto intoxikácia zvyčajne prebieha za 24 hodín, hovorí sa v správe, hoci v niektorých prípadoch psychóza nastala až šesť mesiacov. V správe sa tiež uviedlo, že iba jedna smrť, podľa ich vedomostí, bola pripísaná prílišnej spotrebe muškátového ostrova a to bolo u osemročného chlapca.

V článku NY Times s názvom “Upozornenie na muškátový oriešok” sa hovorí, že ľudia, ktorí ju používajú ako drogu, konzumujú dve polievkové lyžice predtým, ako prejavujú príznaky intoxikácie, čo však odporuje tvrdeniu, že dve čajové lyžičky sú dosť smrteľné.

Aj keď nie je veľa zaznamenaných prípadov muškátového príznaku spôsobujúceho smrť, zdá sa byť lepšie chyba na strane opatrnosti, pokiaľ ide o to, koľko muškátového ovocia používate. A čokoľvek robíte, určite nevyskúšajte túto škoricu.

Nasledujte Delish na Instagram.

Prevezmite aplikáciu Delish.