Valentínske špeciály sa zvyčajne týkali čokolády, jahôd alebo šampanského. V Glasgow, Škótsko, jedna obchod s zmrzlinami má úplne iný prístup a oslavuje dovolenku s Carolinou Reapers. Najhorúcejšie korenie na svete sa nejako dostalo do zmrzliny s obmedzenou edíciou, vhodne nazývanej “Diablovým dychom”.

Táto ružová červená jedla nie je pre slabosť srdca, ale ak ju môžete dokončiť, váš dátum bude určite zapôsobený. Papriky robia to 500 krát horší ako Tabasco omáčka, ak vám dáva nejaký náznak toho, čo môžete očakávať. Aby si to objednali, musia zákazníci preukázať, že sú starší ako 18 rokov a podpísali odpustenie, ktoré potvrdzuje “riziko zranenia, choroby a možných strát na životoch”.

obraz

Facebook / Aldwych kaviarne a zmrzlinový salón

Vlogger z Veľkej Británie nakrútil sám seba zmrzlinu a nevyzerá to zábavne. Za zlomok sekundy po jeho prvom uhryznutí hovorí “nie tak zlé”, ale jeho reakcia sa rýchlo mení na “oh sh * t, v skutočnosti je to zlé.” Chutná mlieko, aby sa pokúsil dostať cez celú misku, ale nakoniec sa vzdáva.

Vlastné meno zmrzliny je “Respiro del Diavolo”, ktoré sa prekladá na Diablovu dych. Podáva sa v kaviarni Aldwych Cafe a Ice Cream Parlor v Glasgowe, hoci recept pochádza z Talianska, povedal Fox News bratr majiteľa kaviarne Lee Bandoni. Recept sa datuje do roku 1936 a tradične ich talianski rodinní príslušníci robia raz ročne. V tomto roku sa majiteľ Martin Bandoni rozhodol zaviesť do Škótska nezvyčajnú zmrzlinu.

Lopta stojí 2,69 dolárov (plus, viete, lístok do Škótska), takže ak je jedno zhryznutie všetko, čo môžete zvládnuť, nie je to taká veľká strata. Chuť bude predávaná až tesne po Valentine’s Day spolu s ďalšími tradičnými príchuťami, ako je čokoláda, jahoda a karamelový koláč.

Nasledujte Delish na Instagram.

Stiahnite si Delish aplikácie.