Menej ako týždeň po tom, čo Starbucks premiéru v očakávanom sviatočnom pohári v roku 2015 (známy pre milovníkov Starbucks všade ako “červený pohár”), značka čelí vážnemu odporu pri návrhu.

Tohtoročný pohár, ktorý má červenú ombré dizajn, je rozhodne jednoduchší ako poháre z vianočných dejín. Zákazníci, ktorí očakávajú, že nájdu sviatočné dudlíky ako snehové vločky a sobi, boli nielen sklamaní, keď našli takmer úplne obyčajný červený pohár, ale zúrivý.

Rozruch rozrušených #RedCups tweets rýchlo zatienil snehom búrky #MerryChristmasStarbucks ranti a sťažnosti. Tí, ktorí používajú značku, tvrdia, že kávový gigant odmieta uznať Vianoce, kresťanstvo a Ježiša Krista.

Tí, ktorí sú skutočne pobúrení, dokonca začali konať offline. V nižšie uvedenom videu vyslanom na Facebook bývalý televízny a rozhlasový evanjelista Joshua Feuerstein povzbudzuje iných nespokojných zákazníkov, aby odišli do Starbucks a povedali baristám, že ich meno objednávky je “Veselé Vianoce”. Myšlienka za hnutím je, že Starbucks bude nútený napísať pozdrav na obyčajné červené poháre a dokonca to povie nahlas, keď povedia, že nápoj je pripravený.

Značka už reagovala na obvinenia tým, že uverejnila toto vyhlásenie: “Starbucks sa stal počas prázdnin miestom svätyne, obklopujeme ju jednoduchosťou a ticho a je otvorenejšou cestou na dovolenku. “

Dizajn sa cítil trochu nevýrazný po tom, čo sa v septembri vydalo prvé “pádu pohára” značky, ktoré bolo pokryté ručne vyvedenými listami, žaludmi a inými sezónnymi symbolmi. Ale ak si myslíte, že celá vec #MerryChristmasStarbucks je vyvrhnutá z pomerne veľkého počtu, určite nie ste sám.

Nasledujte Delish na Instagram.