Pumpkin Spice Latte môže dominovať všetkým rozhovorom o jeseni – chuť je vôbec súčasťou podnikania vo výške 361 miliónov dolárov – avšak v zimných mesiacoch sú USA rozdelené ako ľudia, ktorí žijú, čím sa ozýva červený koberec Oscarov. A nie len kvôli tomu, čo tieto nápoje nosia (ahem, červené poháriky a ne-tak-škaredé sveter koozies).

Starbucks porovnáva svoje najpredávanejšie dovolenkové nápoje po celej Amerike a odhaľuje zaujímavý pohľad: Zatiaľ čo Eggnog, Perník a Peppermint Mocha môžu byť príchuťou, ktorú ste okamžite spájali s počasím svetr a sneh, nie sú tak populárne ako Caramel Brulée. Nápoj Butterbeer-esque je pozoruhodne populárny v 15 štátoch.

Na Havaji je najčastejšie objednávaná ako Frappuccino. V stredozápade, kde žije väčšina ostatných štátov (Wisconsin, Minnesota, Kansas, Missouri, Indiana a Oklahoma, len niekoľko), je to obľúbená ako horúca latte, čo dáva zmysel, vzhľadom na priemerné decembrové a januárové teploty v týchto oblastiach.

karamel Brulee Latte

Starbucks

Na druhej strane, podľa počtu štátov, je Perník Latte. Je populárny vo Washingtone, DC a 11 štátoch v strednej časti Atlantického a juhovýchodného regiónu, predovšetkým v Karolínach, Gruzínsku, Alabame a Marylande.

Zaujímavé je, že tri štáty s najväčším počtom obyvateľov vyčnievajú zo zvyšku národa a odmietajú prispôsobiť sa regionálnym vkusom: Texas preferuje Chestnut Praline Latte, ktorý slúži ako horúce potrubie, zatiaľ čo Florida rada oslavuje verziu bielych vianoc so šľahačkou Peppermint Mocha Frappuccino. Medzitým žijú v Kalifornii žijúci v Kalifornii 39 miliónov ľudí a medzi týmito chuťami sú roztrúsení, ale musia byť ľadovo.

gaštan Praline Frappuccino
Frappuccino / Starbucks

Ďalším rastúcim favoritom je Holiday Spice Flat White; to len zasiahlo menu Starbucks trochu viac ako pred mesiacom a už je prevzaté na severovýchode a stalo sa najobľúbenejším dovolenkovým nápojom v New Yorku, Maine, New Hampshire a ďalších piatich štátoch. Je to tak populárne v skutočnosti, že Starbucks varoval, že sa v niektorých oblastiach čoskoro môže vypredať – čo znamená, že budete musieť čakať vyčerpávajúce 11 mesiacov, kým ju znovu uvidíte, ak to reťaz prináša späť.

Ak už je to preč, spoločnosť odporúča, aby si objednal bežný Flat White a požiadal barista, aby do neho pridal perníkový sirup, ktorý je v sezónnej verzii veľmi blízko k škoricovému, zázvorovému, muškátovému, klinčekovému a mandarínovému cukru.

obraz
Starbucks

Západné USA milujú aj nápoje s koreňmi škorice, ale iba majú tendenciu uprednostňovať skúseného a pravdivého nového nápoja. V štátoch ako Montana, Nevada a Colorado PSL pokračuje v jeho vláde do konca roka.

Ak sa budete pohybovať len ďalej na severozápade, narazíte na sekciu Eggnog Latte-worshiping štátov. V Oregone, na Aljaške a vo Washingtone, kde nájdete StarQucks ‘HQ, je najviac vyžiadaný nápoj s popraskanými muškami. Toto je ďalší nápoj, ktorý sa predáva tak rýchlo, že je na zozname ohrozených nápojov, hovorí Starbucks (Poznámka editora: Hoci “Zoznam ohrozených nápojov” nie je skutočným pojmom Starbucks, môžete ho vziať a urobiť z neho, chlapi .).

obraz

Starbucks / Facebook

Ak je vypredané vo vašej oblasti, vydržte nutkanie na objednanie kávy a pridajte k nej kávu, ktorú si kúpil v obchode; baristas odporúčame miesto toho len s Perníkom Latte. Získate niektoré podobné korenie poznámky a krém.

Takže, ak ste všetci “ugh, to je internet! Prečo ma robíte čítať v plných vetách ?!” – alebo váš štát nebol menom – vynechal vyššie, tu sú najobľúbenejšie Dovolenkové nápoje Starbucks v celej krajine:

 • Chestnut Praline Latte – Texas
 • Peppermint Mocha Frappuccino – Florida
 • Iced Chestnut Praline Latte alebo Iced Peppermint Mocha Latte – Kalifornia
 • Dovolenka Spice Flat White Latte – New York, Pennsylvania, Connecticut, Massachusetts, Vermont, New Hampshire, Maine, Ohio, Západná Virgínia, Rhode Island
 • Eggnog Latte – Oregon, Washington, Aljaška
 • Karamel Brulée Frappuccino – Havaj
 • Karamel Brulée Latte – Michigan, Illinois, Wisconsin, Severná Dakota, Južná Dakota, Iowa, Nebraska, Kansas, Missouri, Minnesota, Indiana, Kentucky, Tennessee, Oklahoma
 • Medovník Latte – New Jersey, Delaware, Maryland, Virginia, Severná Karolína, Južná Karolína, Gruzínsko, Alabama, Mississippi, Louisiana, Arkansas, Washington, D.C.
 • Tekvica Spice Latte – Nevada, Utah, Colorado, Wyoming, Idaho, Arizona, Nové Mexiko, Montana

  Nasledujte Delish na Instagram.