McDonald’s hallmark jasne červené a žlté reštaurácie sa čoskoro stanú históriou, keď značka začne úplne redesign svojich franchisantov po celej krajine.

Po bitke s poklesom tržieb za posledné roky (napriek návratu celodennej raňajky) sa 60-ročná spoločnosť rozhodla dať svojim franšízátorom tvárový výťah. To znamená, že môžete začať hovoriť zbohom šialené farby, drsné žiarivky, lacné tabuľky formica a drevené dyhy.

obraz

Flickr Creative Commons / McChronicles

Za niekoľko rokov sa rýchloobrábajúci priemysel stal čoraz viac konkurencieschopným, keďže sa objavujú elegantné, o niečo viac upscale reťazce ako Shake Shack a získavajú popularitu. Podľa tohto trendu spoločnosť McDonald’s vyrazí z dlhoročnej stravovacej miestnosti v kaviarni v prospech dizajnov, ktoré robia reštauráciu intimnejšou. Max Carmona, senior riaditeľ amerického reštaurátorského dizajnu, povedala pre Buzzfeed News, že “kaviarne nie sú štýlové, ale je to odkaz.” Zlaté oblúky boli motivované aj priamymi konkurentmi ako Burger King a Wendy’s, ktorí nedávno upgradovali svoje posty s moderným sedením a stenovým dekorom. Niektoré miesta v meste Wendy dokonca majú krby.

Ale upgrady boli tiež vyvolané vlastným technologickým pokrokom značky, ako sú samoobslužné stánky s hromadným dotykovým displejom a stôl. “Mnoho vecí, ktoré teraz robíme z hľadiska menu, technológie a prispôsobenia, si nemyslím, že to môžete urobiť efektívne v nemodernizovanej reštaurácii,” povedala Carmona. “Modernizované reštaurácie sú základom všetkých týchto skvelých nápadov a inovácií.”

Zvedavý, ako presne vyzerá vaša Mickey D? Existuje šesť nových štýlov, ktoré sa začínajú šíriť na miestach v USA vrátane “Allegro”, “Remeslo”, “Jednoducho moderné”, “Čerstvé a živé”, “Forma” a “Obývacia izba”. na priemerné McDonald’s pravidelné, tieto vzory sa už začali rozvíjať v zámorí.Niektoré z nich boli dokonca priamo dovážané z zahraničných trhov ako Austrália, Kanada a Európa.

obraz

McDonald

obraz

McDonald

obraz

McDonald

Pre niektorých zákazníkov v USA to však nemusí byť úplne nové. Návrhy boli odhalené pomaly už niekoľko rokov. Podľa spoločnosti Buzzfeed spoločnosť s rýchlym občerstvením dúfa, že minulý rok dokončila svoju rebranding; avšak s tým, že podnikanie spomalilo len 3 000 miest – len 20 percent McDonaldových 14 300 celkových amerických miest – boli remodelované. Očakávanie, hovorí Carmona, je nárast predaja. Z historického hľadiska sa toto zameranie približuje približne o 6 až 7 percentný nárast predaja. “Naši operátori začínajú chápať, že dizajn má na mysli a nezdá sa, že by sa jednalo o kaviareň,” uviedol.

Tu je nádej, že najkvalitnejšie lokality McDonald’s v krajine – viete, že tie, ktoré boli postavené do mostov, sa môžu pochváliť obrovskými hrami stromov a udržiavať ich v štýle večere – zostanú neporušené.

Nasledujte Delish na Instagram.