23. júla sa olympijský šampión Michael Phelps bude súťažiť snáď o svoju najviac nervóznu udalosť (prinajmenšom pre divákov) – preteká žraloka.

Phelps pomáha odštartovať 29. ročník Shark týždňa s pretekom a druhým špeciálnym názvom “Shark School With Michael Phelps”, kde sa dozvie o morských tvoroch v Bimini Shark Lab v Bahamách. Pán Big bude tam tiež, FYI.

Ako sa Phelps priblíži k jeho veľkej rase, museli sme sa pýtať, čo jeho strava vyzerá ako v dnešných dňoch. Späť v roku 2008, keď získal úžasné osem zlatých medailí pre Team USA, Phelps získal pozornosť pre svoju bláznivú diétu s 12 000 kalórií (to je desaťnásobok navrhovanej sumy pre priemerného človeka!). Ako to vyzeralo takto:

 • Raňajky: tri smažené sendviče so syrom, šalátom, paradajkami, smaženou cibuľkou a majonézou; dve šálky kávy; päť vaječnej omelety; miska z drviny; tri plátky francúzskeho toastu s práškovým cukrom; a tri palacinky čokoládových čipov
 • Obed: libra obohatených cestovín; dve veľké šunky a syrové sendviče s mayo na bielom chlebe; 1 000 kalórií energetických nápojov
 • Večera: libra cestovín; celá pizza; ďalších energetických nápojov s hodnotou 1000 kalórií

  Phelps odhalil číselnú hodnotu 12 000 kalórií v júni a povedal, že je to viac ako len 8 000 až 10 000 kalórií za deň. Neformálne. Ako sa stal starším, jeho diéta sa zmenila a v roku 2016 Facebook live Phelps zdieľa svoju post-olympijskú stravu. Spoiler alert … je to stále veľa jedla.

  Jeho vylepšená 3,500 kalóriová strava zahŕňa jednu veľkú misku z ovsenej vločky, jednu veľkú šunku a omeletu z ovocia, čerstvé ovocie, kávu, jednu metrovú maslovú podložku z metra, dve misky plné celých zŕn, chudé mäso a čerstvú zeleninu.

  To je veľa potravín, aby ste sa vrátili späť, ale keď ste svetový športovec a snažíte sa poraziť žraloka, je to trochu rozumnejšie. Pokiaľ chcete vyskúšať aj Shark Week, skúste jeden z týchto slávnostných receptov. Nebojte sa, nenastavia vás späť 12 000 kalórií.

  Nasledujte Delish na Instagram.

  Stiahnite si Delish aplikácie.