Pravdepodobne by ste mohli povedať, kde niekto vyrastal na základe prvej veci, ktorá vám príde na myseľ, keď si myslia o grilovaní. Ošúchaná omáčka na báze octu? Severná Karolina. Viac štýlu založeného na horčici? Dobrá, Južná Karolína potom. Láska hrudníka a údená morka? Texas.

A ak ste odpovedali na “bielu omáčku”, mohli by sme pravdepodobne presne určiť vaše rodné mesto – alebo aspoň kĺb BBQ, ktorému ste jedli počas jednej cestnej cesty a odvtedy sa vám nepodarilo dostať von. Decatur, AL má menej ako 56 000 obyvateľov a je známy ako rodisko Alabama White Sauce. Big Bob Gibson Bar-B-Q je pripísaný vynaliezaniu koreneného, ​​Mayo-založeného korenia, ktorý reštaurácia prvýkrát nalepila na bravčové a kuracie víno v rokoch 20. storočia.

Alabama White Sauce Chicken Sandwich

Flickr / Dan

Omáčka na báze majonézy môže vyzváňať – až kým ju nevyskúšate. Chutná chuť je trochu ako ranč a rovnako nebezpečne návyková. Je to takisto všestranné: Big Bob odporúča nalievať to na kurča, bravčové mäso, morské plody a morčacie mäso a používať ho ako tajnú ingredienciu v domácom klobása a zemiakovom šaláte.

Zobraziť tento príspevok na Instagram

Alabama White Sauce je späť. Vyskúšajte to na našich krídlach alebo pol kurča. Na zdravie Big Boba Gibsona! Hoo je hladný? #HoodooBrown #AlabamaWhiteSauce #Wings #BigBobGibson

Príspevok zdieľaný spoločnosťou Hoodoo Brown Barbeque (@hoodoobrownbbq)

Omáčka nie je obmedzená na Veľkého Boba Gibsona. Ostatné spoločnosti si naplnili svoje vlastné zmesi, ako napríklad Full Moon Bar-B-Que v Birminghame, AL a Firebud Brands v Atlante, GA. Trend sa tiahne tak ďaleko na sever ako v New Yorku: modrý dym z Manhattanu slather svoje kuracie krídla s vlastným vziať na omáčku.

Modrá Smoke Alabama White Wings

Facebook / Blue Smoke

Šéfkuchár Chris Lilly z Big Bob Gibson zdieľal recept reštaurácie s nami, ktorý obsahuje zmes maya, bieleho octu, jablkovej šťavy, citrónovej šťavy, chrenu a kajenu.

Získajte tu recept.

Nie na výrobu vlastnej omáčky od začiatku? Mnoho značiek predáva svoju spotrebu na omáčke online.

Nasledujte Delish na Instagram.