Papa John a NFL sa rozhodli ukončiť oficiálne partnerstvo. Znamená to, že Papa John je už oficiálnou pizzou NFL, podľa ESPN, ale aj počas hry budú inzerovať a partner priamo s miestnymi tímami.

Spoločnosť potvrdila správu vo vyhlásení:

“Keď plánujeme našu budúcnosť, je dôležité diverzifikovať naše investície do médií, a preto sme sa dohodli s NFL, že sa presunieme z oficiálnej sponzorskej ligy na zameranie sa na partnerstvá s 22 miestnymi tímami NFL, prítomnosťou vo vysielaní a digitálnych médiách a kľúčové osobnosti športu, čo nám dáva príležitosť pokračovať v spojení s futbalovými fanúšikmi pri propagácii našej značky na nových platformách. “

Rozhodnutie o ukončení partnerstva prebieha po tom, čo zakladateľ spoločnosti Papa John Schnatter povedal, že jeho spoločnosť má nižší predaj, pretože hráči NFL organizovali protesty počas národnej hymny. Menej ľudí sledovalo hry kvôli protestom, tvrdil, čo znamenalo, že menej ľudí si pri hrách objednávalo pizzu. “Toto by malo byť pred rokom a polom zaťaté,” povedal Schnatter vtedy, keď obvinil NFL, že nekončí protesty.

Akcia spoločnosti klesla po jeho komentároch a on sa nakoniec ospravedlňoval za nich a odstupoval ako generálny riaditeľ spoločnosti na konci roka 2017, hoci nebolo jasné, či jeho komentáre viedli k jeho odchodu zo spoločnosti.

Podľa CNN Money, od roku 2010 bola spoločnosť Papa John partnerom s NFL. NFL zatiaľ neuviedla vlastné vyhlásenie o ukončení partnerstva.

Nasledujte Delish na Instagram.

Prevezmite aplikáciu Delish.