Zatiaľ čo je všeobecne známe, že vracanie chlastových regálov do tony prázdnych kalórií, nová štúdia našla spojenie medzi tequilou a stratou hmotnosti. To je obrovská správa pre milovníkov agave-duchov – a prakticky každý, kto plánuje piť počas prázdnin.

Podľa americkej chemickej spoločnosti, ktorá v minulom roku skúmala účinky tequily na hladiny glukózy v krvi, sa cukry v rastline, ktorá vyrába tequila, môžu pomôcť znížiť hladinu cukru v krvi. Cukry, ktoré sa prirodzene vyskytujú v rastlinách agávy, sa nazývajú agavíny – nemusia byť zamenené s agavovým sirupom – a nie sú stráviteľné, takže nezvýšia hladinu cukru v krvi.

obraz
Cougar Town / ABC / GIPHY

Počas štúdie výskumníci zistili, že myši, ktorým bola podávaná štandardná diéta a potom pili vodu s prídavkom agavínov, skončili s jedlom menej celkovo a mali nižšiu hladinu cukru v krvi ako ostatné, ktoré nekonzumovali agavíny. Navyše, myši, ktoré konzumujú agavíny, produkovali aj hormón GLP-1, ktorý udržuje žalúdok dlhší čas a produkuje inzulín, vedúcich výskumníkov k domnienke, že agavíny môžu byť užitočné pre ľudí s diabetom 2. typu alebo s problémami s úbytkom hmotnosti.

Nehovoríme, že by ste mali začať otriasť dávkovými dávkami sladkých margaritov alebo palomov, ale kvapky tequily by mohli začať znieť viac a viac lákavejšie, keď vieme, že tento potenciálny odkaz na zníženie hmotnosti.

obraz
Parky a rekreácia / NBC / Giphy

Nasledujte Delish na Instagram.