Či už je to vo vode, koktaily alebo tvárové masky, drevené uhlie sa javí ako obľúbená zložka sociálnych médií v týchto dňoch. Používa sa v receptoch na výrobu insta-hodných, anti-unicorn potravín ako čierna zmrzlina, drevené uhlie a teraz, čierna pizza.

Vyhoretá kôra je skutočne vyrobená z aktívneho uhlia a zdokonaľuje vaše obľúbené nezdravé jedlá (niečo ako). Zatiaľ čo sú dostupné v miestach ako Japonsko, Indonézia, Veľká Británia a Kanada za posledných niekoľko rokov, čierna pizza sa pomaly objavuje v Amerike.

Reštaurácia Olivella, ktorá sa nachádza v severnom Bergene v NJ, teraz obsluhuje svoje pizzy s kôrou z uhlia, ako aj mozzarellou s aktívnym uhlím a cestovinami.

Reštaurácia v Miami, O Munaciello, otvorila tento marec a podáva tiež čiernu pizzu. Podľa revízie reštaurácie čierna kôra “dodáva dymovú chuť, ale neprekrýva ostatné príchute.” Každá z pizze O Munaciello sa môže podávať na pravidelnej alebo čiernej kôre.

Je zaujímavé, že kuchári z Floridy a New Jersey sú z neapolského Talianska. Vzhľad je podobný cestovinovým kalamátom, tradičnejším talianskym jedlám a je rovnako prekvapujúce, že vidieť v podobe pizze.

Trend “goth” údajne prináša aj prínos pre zdravie – aktívne uhlie sa už po stáročia používa na podporu trávenia a mohlo by pomôcť znížiť hladinu cholesterolu a pomôcť s mašinkami. Zatiaľ čo výskum týchto výhod nie je úplne jasný, je bezpečné jesť. Vzhľadom na svoj dramatický vzhľad je pravdepodobné, že výstrelok sa čoskoro zastaví.

Nasledujte Delish na Instagram.