• Pitná aromatizovaná voda môže spôsobiť, že vaše zuby sú náchylnejšie na dutiny, povedali zubári.

• Bubliny a aróma spôsobujú, že nápoje sú kyslé, čo môže erodovať zubnú sklovinu.

• Šumivé nápoje sú však menej kyslé ako sodovky, takže ste v poriadku, pokiaľ ich piť moderne.

Možno ste prísahali z vašich závislostí na koksárenských a koksových produktoch pre dobro Vášho zdravia. Ale ak ste prešli svojou bublinou na ochutené vody, ako je La Croix, nemusíte robiť takéto skvelé zdravotné rozhodnutie, a to buď.

Potravinová sieť hovorila s doktorkou Edmonda R. Hewlettovou, hovorkyňou Americkej zubnej asociácie, a povedal, že pitie tony ochutenej vody môže erodovať zubnú sklovinu. Napriek tomu, že tu ešte nie je množstvo výskumov o účinkoch ochutených vôd, nápoje ako to sú kyslé, rovnako ako sody. Takto pridané arómy sú kyslé a kyslé nápoje môžu spôsobiť eróziu vašej zubnej skloviny. Keď sa vám smalt eroduje, to zuby zvyšujú citlivosť na teplotu a ešte viac náchylné k dutinám Washington Post poznámky.

Podľa dnes ukážka, sýtená voda, aj keď nie je ochutený, je tiež kyslá, pretože vaše ústa premieňa bubliny oxidu uhličitého na kyselinu uhličitú. A ak pridáte citrón alebo vápno do vašej šumivé vody, je to ešte oveľa kyslé. Ale ako šumivé, tak ochutené vody nie sú také kyslé ako sodovky, takže si môžete bezpečne piť trochu veci, pokiaľ sú v mierach.

Dr. Hewlett odporúča, aby sa minimalizovalo množstvo času, počas ktorého sa ochutená voda dotýka vašich zubov. To znamená, že je bezpečnejšie chutnať ako pomaly popíjať po celý deň, držať sa veci počas jedla a nie bez jedla a nedržte si vodu v ústach pred tým, než prehltnete. A samozrejme, uistite sa, že pijete pravidelnú, neochutenú vodu celý deň, každý deň, aby ste zostali hydratovaní.

“Pre priemerného, ​​zdravého človeka, sýtené nápoje bez cukru nebudú hlavným faktorom spôsobujúcim dutiny,” uviedol pre detský zubár Andrew Swiatowicz Atlantik. “Ak ste vôbec zainteresovaní, vždy môžete zriediť sýtenú vodu bežnou vodou, alebo dokonca len sklopiť s pravidelnou vodou po.”

Nasledujte Delish na Instagram.