Plážové párty sú každoročne obradom prechodu. Akonáhle teplota začne klesať, každý chce zabaliť chladič s pivami a zasiahnuť breh na celý deň piesku, slnka a popíjanie nápojov. Ale kombinovanie alkoholu s celým dňom pobrežných aktivít môže byť neuveriteľne nebezpečné pre vaše zdravie. Tu sú naše najlepšie tipy na to, aby ste zostali v bezpečí pri pláži, zatiaľ čo vy ste sa baví.

1. Dehydratácia je skutočná.

Môžete si vtipkovať o uhasení vašej žízne niekoľkými fľaštičkami, ale skutočnosťou je, že alkohol je diuretikum. Znamená to, že stratíte tekutinu, keď budete piť (a potrebujete toaletu). Zlúčte to so slnkom a môžete sa pýtať na problémy. Najchytřejší, čo môžete urobiť, aby ste tomu zabránili, je striedanie medzi špičatými nápojmi a vodou.

obraz

2. Prehriatie je príliš jednoduché.

Ste vystavení riziku príhody tepla po tom, čo ste strávili príliš veľa času na slnku a dostali sa na dehydratáciu – najmä keď ste príliš opití, aby ste si všimli príznaky ako červená koža, nevoľnosť, bolesti hlavy a závrat. Trvá to viac, než len popíjanie vody, aby sa zabránilo tomu: Uistite sa, že tiež trávite rovnako veľa času v tieni ako ste na slnku.

3. Môžete spáliť do ostrého.

Akonáhle sa dostanete trochu tipsy, budete buď úplne zabudnúť, alebo prestať starať o re-upping na opaľovací krém. A zatiaľ čo pár hodín nevyzerá toľko, netrvá dlho, kým si úplne vyprážate pokožku a skončíte nesmierne bolesti neskôr v noci alebo dokonca do nasledujúceho dňa. Chcem povedať, že nikto nechce vyzerať ako homár, ale je ešte horšie cítiť, že sa celé vaše telo zapáli.

obraz

4. Riziko rakoviny kože sa zvyšuje.

Štúdie preukázali, že etanol v alkohole sa mení na chemické zloženie vo vašom tele, ktoré môže vašu pleť oveľa citlivejšie na slnečné svetlo, čo vás viac náchylné na melanóm a iné druhy rakoviny. Na túto tému je ešte potrebné urobiť viac výskumu, avšak prepojenie medzi týmito dvomi existuje – a to by malo byť viac než dostatočným dôvodom na to, aby sa ľahko na chlast počas práce na vašom tanieri.

5. Plávanie by mohlo byť život ohrozujúce.

Dostať sa do vody – či už plávanie alebo skákanie na lodi – môže byť mimoriadne nebezpečné, ak ste trochu zaplavili. Je to preto, že váš reakčný čas a rovnováhu sa môžu výrazne zmeniť. Čokoľvek robíte, nenechajte čln opilý a pridržujte sa na plytké vody, ak zúfalo potrebujete oddychovať, aby ste sa ochladili.

obraz

Nasledujte Delish na Instagram.