V pondelok popoludní poslala Ivanka Trumpová fotky a videá do svojho príbehu Instagram o šiestej narodenín svojej dcéry Arabella. Namiesto štandardných súčasných otváracích a dortových chvíľ, ktoré by ste očakávali, používatelia sociálnych médií dostali fotografiu, na ktorej slúžila na párty: horúce psy na špíz … s marshmallows na vrchole ne.

Spočiatku, rovnako ako zvyšok internetu, sme boli veľmi zmätení. (Samozrejme, že naozaj nie sme schopní hovoriť, či nie? Delish editori potravín vytvorili hot dog tacos.)

Ale potom sme sa pozreli na pôvod tohto zdanlivo zvláštneho občerstvenia. Skewering marshmallow na vrchole horúceho psa je vlastne veľmi časté na oslavy narodenín detí na Filipínach. Tam sú hot dogy vyrobené z bravčového mäsa a majú oveľa červenejšiu farbu. “Filipínske horúce psy sú ako červené požiarne motory,” vysvetľuje Natalia Roxas, spoluzakladateľ filipínskej kuchyne. “Sú viac salónní ako horúce psy, ktoré poznáme v štátoch.

Spárovanie s marshmallow vzniklo počas americkej okupácie na Filipínach, pretože GI by predával svoje dávky verejnosti, vysvetlil Roxas. A zostáva populárny aj dnes, pretože obe zložky sú pomerne lacné. “Je prístupná každej sociálno-ekonomickej triede,” povedala.

“Chutí sa ako večierok,” pokračoval Roxas. “Mám pekné spomienky jesť to.Naša marshmallow je sladší, a tak vám dáva slané-sladká dynamika.Ale najmä keď je horkej z čerstvého panvica alebo gril, marshmallow má mierne topiť na to, a dostanete Gooey kousnúť s vášho hotdog. ”

Okrem toho Roxas poznamenal, že kombinácia je typicky spárovaná so špagetami (filipínske špagety sa vyrábajú s hotdogs, banánovým kečupom a mletým bravčovým mäsom) a smaženým kuracím mäsom. A trochu zvláštne, že Trump tiež slúžil špagety (hoci doska vyzerá ako talianske cestoviny) na večierku, písanie “Narodeninovú tradíciu – rezance na dlhý život” v inom príspevku na Instagram.

Zobraziť tento príspevok na Instagram

Narodeninová tradícia – rezance na dlhý život! ��

Príspevok zdieľaný Ivankou Trumpovou (@ivankatrump)

Takže teraz sme ešte viac zmätení a nepohodlní. Ani Trump, ani jej manžel Jared Kushner nie sú filipínsky. Takže odkiaľ pochádza tento kulinársky kopírovanie? A prečo sa to deje?

Nasledujte Delish na Instagram.

Stiahnite si Delish aplikácie dnes.