Akonáhle prišiel v roku 2016, internet explodoval s tweety, grammi a novinovými správami o čistení taco, čím ju ohlasovali ako tohtoročnú najnovšiu a najväčšiu stravu. Zrejme to znie absurdne-detox s tacos? Nijakým spôsobom to nie je možné. Ale podľa autorov Taco Cleanse, diéta založená na tortille je “dokázaná zmena vášho života”. Je to zvláštny koncept, ktorý v poslednom týždni získal toľko popularity – dokonca aj hviezdy ako Jennifer Aniston ju podporujú – že som sa rozhodol dať skúšobnú jazdu. Ale nie bez niekoľkých výhrad.

Akonáhle som dostal moje ruky na kópiu stále bzučiavacej knihy, rozhodol som sa, v skutočnej Delish móde, aby to bol zábavný a prístupný zážitok namiesto tvrdého a hádavého. Aby som bol úprimný, rozhodne som proti 30-dňovej vegánskej výzve. Je to roztomilý (kto chce pohnúť po sójovej slanine a pridať kvasinky na všetko?) A ľahko sa zasekne, ak si zvyknutý na to. Plus, syr je úžasný. A to sú aj vajcia. Ja som si však rozhodol jesť polovicu môjho tacosu vegetariánskeho štýlu, len aby som dokázal, že to nie je vyhnúť mäso, to je problém.

Zobraziť tento príspevok na Instagram

@olivesfordinner je hostiteľom #tacocleanse giveaway na jej instagram a blog. Prejdite na jej účet a získajte podrobnosti. Ďakujem, Erin Foto od @ livesfordinner

Príspevok zdieľaný spoločnosťou Taco Cleanse (@tacocleanse)

Dokonca aj registrovaní dietitiari so mnou súhlasia s týmto: “vegánsky životný štýl je náročný, existujú dôvody byť vegánsky, ale má aj nedostatky,” hovorí Jim White, hovorca pre akadémiu výživy a dietetiky. “Pre priemerného spotrebiteľa by dočasná vegánska strava bola veľmi ťažká a pravdepodobne by ste mali veľa nedostatkov vo vašej strave, aby ste ju nedokázali perfektne dodržiavať. Takisto by ste získali akúkoľvek váhu, ktorú ste prehrali hneď, ako sa vrátite späť pravidelnú stravu. “

A tak, vyzbrojený znalosťou výživu, tu je, ako som jedol len tacos na celý týždeň:

Deň 1

Je to nedeľa a po spánku sa na výlet do Brooklynu snažím nájsť Tres Hermanos Taqueria v Bushwicku. Bolo to chválené ako jedno z najlepších miest v meste za autentické tacos a po vykopaní do dvojice zdvojených kukuričných tortillov sa musím súhlasiť. Vyskúšal som si jednu tacitovú karnitú (pomaly pražené bravčové mäso) a jednu taco z avokádo-pinto, ktoré boli nahromadené vysokým šparglovým šalátom, paradajkami a syrom cotija. Boli tak naplnené, že som nemohla dokončiť všetko úplne, a to ako ako raňajky, tak obed.

Zobraziť tento príspevok na Instagram

A tak to začína. # # #Tcocleanse #onassignment #treshermanos #bushwick #brooklyn #damnthatsdelish #DelishEditorLife

Príspevok, ktorý zdieľa Rheanna O’Neil Bellomo (@rheannaoneilbellomo)

Na večeru som si vybral druhý pár slaných tacos. Tentokrát s krevetami a korením, pan-vyprážané chorizo ​​s typickým rozložením queso freska, šalát, paradajka, horúca omáčka a kyslou smotanou. Opäť boli vyložené dvoma vrstvami tortilly, takže boli tak výrazné, že som sa nedokázala dotknúť ani ryže ani fazule na boku. Zdá sa, že dva sú tu čarovné číslo.

Deň 2

Vynechal raňajky, pretože som ešte nakupoval na potraviny, aby som urobil ráno tacos (eek!). V záujme príbehu – a čo je to čo je najpravdepodobnejšie – vzal som si riziko (a prešiel mi prsty za žiadnu e-coli) tým, že si na obed vybral Chipotle. Vzhľadom k tomu, že robiť tacos na vašu prestávku na obed v kancelárii je ťažké a doručenie nie je.

obraz

Rheanna O’Neil Bellomo

Moje kurča, sofritas a barbacoa tacos boli skvelé, aj keď tri-taco časť je trochu šialená. A ja som šťastne prežil, aby som rozprával príbeh. Tú noc, po zastávke v Trader Joe, som si odviezol do kuchyne a šľahal som soté s krevetami a tomatovými tacosami s cibuľou, cesnakom a čerstvou kapustou.

Deň 3

Napokon môj prvý raňajkový taco. Po porade s Taco Cleanse som si predstavil taco a aplikoval to na arašidové maslo a plátky banánov (a malý kúsok škoricového cukru). Proteín, vláknina, draslík. Zložil som toho zlého chlapca na polovicu a vybehol dvere.

obraz

Rheanna O’Neil Bellomo

Na obed, dve kukurice tortillas s adobo-korenené kurča, slaný manchego syr a čerstvé pico de gallo. Cactus hranolky na boku. Myslím, že na to môžem úplne zvyknúť a začať si vyzdvihnúť tie najlepšie miesto taco, ktoré sa objavia neskôr v noci.

Večera bola dnes víťazkou. Svoju besetu som priviedol k Tijuanskému pikniku na Manhattanovom dolnom východe, aby sme si mohli každý objednať tacos a zdieľať ich – dva kuracie tacos s čicharrónmi pre neho, dva mäkké steakové tacos s asijským štýlom pre mňa. V knihe sme mali aj dymovú meskalovú margaritu. Po tejto noci som naozaj (a naivne) veril, že taká diéta by bola úplne udržateľná v podstate na konci času.

4. deň

Dnes ráno som urobil jablko, brie a medové číslo zabalené v teplom mäsovom tortille, ktoré odporúčam všetkým, aj keď sa nenapadáte na svoje vlastné týždenné taco dobrodružstvo. Stálo ma plné až do obeda.

obraz

Rheanna O’Neil Bellomo

Okolo 14:00 Vzal som si do skúšobnej kuchyne, aby urobil čierne fazuľa tacos s domácim guacamolom a ostrým syrom cheddar. Boli tak čerstvé a chutné vďaka niekoľkým plátkom vápna a posypeme himalájskou soľou. Som úprimne prekvapený, že som ešte nelepil tacos, hlavne v deň štyri. Ale je to pravdepodobné, že som sa pri každom jedle nespreťažoval tradičnými mexickými príchuťami.

obraz

Rheanna O’Neil Bellomo

Na večeru som prvýkrát uviedol tofu a panvica ho vyprážala, kým okraje nebudú chrumkavé. Na dvoch kukuričných tortillách som vrstvil tofu s mangovou salsou a čerstvým nakrájaným červeným korením. Bohužiaľ, mám domov neskoro z noci vonku s priateľmi a bol tak hladný, že som okamžite vlkol tieto deti dole. Nemám jednu fotografiu krásy, ktorá bola toto jedlo. A to skutočne bolí moja milujúca duša.

Deň 5

Dnes ráno som urobil moje obľúbené raňajky v týždni: soľ a korenené míchané vajcia s cherry paradajkami, plátkami avokáda, Cholula horúcou omáčkou (mojou najobľúbenejšou) a mexickým miešaným syrom. Bolo to konečné prebudenie taco. Stále myslím na to, aby som bol úprimný.

obraz

Rheanna O’Neil Bellomo

Prispôsobením jedného z receptov knihy som pripravil nejaké baja-štýlové rybie tacos s vyprážaným halibutom a červenou kapustovou slabu, oblečenou s jalapeño, rascou, pomarančovým džúsom a olivovým olejom. Boli to tak ostré a letné, moje srdce chcel tretinu, ale môj žalúdok to nebol. Bol to môj prvý nádych pri preťažení taco.

obraz

Rheanna O’Neil Bellomo

Počas večere na Blockheads, rýchlo obyčajnom mexickom reťazci v New Yorku som si objednal jeden tofu a jeden steak taco. (Áno, viem, akokoľvek to znie.) Namiesto ťažkej ryže a fazule som požiadal o bočný šalát. Ukázalo sa, že som nemohol ani dokončiť dve tacos, nehovoriac o zelených, ktoré som sa sotva dotkol. To bol môj obrat. Ale ja som vedel, že sa nemôžem vrátiť späť. Mal som tu a tam malé kúsky a pomaly som sa roztrhol na mäkké a tvrdé tacos škrupiny predo mnou. Nič nebolo v poriadku – cotija bola pekná a drobivá, pražená červená paprika bola trochu sladká, ale stále dymová. To som bol ja. Dosiahla som maximálnu kapacitu.

obraz

Rheanna O’Neil Bellomo

Deň 6

V tomto bode som zjedol 24 tacos. Úprimne som sa nechcel pozrieť na ďalšie taco. Preto som sa úplne vyhýbal myšlienke raňajok a skúmal novinky o práci namiesto toho. Potom nasledovalo ďalšie otrasenie, keď som aktualizoval svoj takzvaný taco denník s poslednou večerou, keď som šiel do práce.

V kancelárii som pracoval na krekneroch klubu (medzi jedlami sa nepovoľujú žiadne taco občerstvenie) a divili sa, čo budem robiť s obedom. Potom môj šéf navrhol, aby sme si objednali pizzu, alebo keď mi to posadila, “pizza tacos – len zložte plátok na polovicu!” Nemôžem s tým hádať.

Key Takeaways

Hoci nemôžem povedať, že som skončil silný (prepáč, mama), stále si myslím, že táto celková strava bola tak úspešná. Od prvého dňa som bol inšpirovaný, aby som maximálne využil prázdne plátno, ktoré je kukurica (alebo múka) tortilla. V priebehu týždňa sa moje jedlo rozložilo na široké spektrum ovocia a zeleniny. Pokúsil som sa o nové prípravky, zmiešané a zodpovedajúce prísady a myslel som si, že mimo škatuľky taco, pokiaľ ide o príchute, obväzy a polevy.

Samozrejme, že to bola výzva, ale tlačila som na experimentovanie a naučiť sa nové veci. Musím prvýkrát variť tofu, praktizovať nôžové zručnosti ako julienning a mletím a robiť si vedomé rozhodnutia o tom, čo presne som konzumoval každý deň.

obraz
giphy / taco zvon

Navyše, táto úloha rozhodne vyvolala kreativitu v kuchyni. A podľa Bielej je to dôležité nielen na to, aby ste urobili noci pred sporákom viac zábavy, ale pre vaše celkové zdravie. “Rozmanitosť je dôležitá nielen pre živiny, ale aj na zníženie nudy,” hovorí.

Ak máte pocit, že ste v koľaji, je to strava, ktorú musíte skákať. Pretože je to v podstate vozidlo pre zdravú výživu, vezmite si všetky svoje obľúbené jedlá a zložte ich do tortilly. Koniec koncov, tacos robia všetko lepšie.

Nasledujte Delish na Instagram.