Buďme skutoční – boli by Moskevské mulesy v posledných rokoch tak trendy, keby sa v takýchto Instagramovateľných medených hrncoch nepodávali? Ako sa to deje, slávne hrnčeky môžu spôsobiť otravu jedlom, v závislosti od toho, ako sú vyrobené.

Informačný bulletin od divízie Alkoholických nápojov v Iowe vyvolal obavy v priebehu tohto mesiaca, keď vysvetľoval možnosť, že sa otravy jedlom skoncujú s pitím z medených pohárov.

Zatiaľ čo už nepotrebujete vystrašiť, pitie z priamej medi môže spôsobiť problémy, ak kvapalina má pH nižšiu ako 6,0, čo robí Moslej Mules. Kyslé potraviny a nápoje môžu spôsobiť prenikanie medi do vášho nápoja, čo môže viesť k otrave s meďou, čo môže spôsobiť hnačku a vracanie.

Avšak medené hrnčeky, ktoré sú vnútorne lemované iným kovom, ako je nikel alebo nehrdzavejúca oceľ, sú bezpečné na použitie a v skutočnosti už používajú väčšina reštaurácií a barov. Poradenstvo jasne ukázalo, že zariadenia v Iowe, ktoré slúžia nápojom z medených pohárikov, majú používať iba tie, ktoré majú tento typ vnútorného obloženia, v súlade s Food Code Code Food Code. Taktiež uviedol, že tieto druhy hrnčekov sú široko dostupné.

Väčšia oblasť záujmu je, keď kupujete medené hrnčeky, ktoré môžu alebo nemusia byť lemované. Zaujímavé je, že mnohí predávajúci v Amazone popisujú poháre z moskovskej mule ako “100% čistú meď” (niektoré majú tiež s medenými slamami!), Aj keď nie je jasné, či je to pravda, alebo nesprávny marketingový pokus.

Zatiaľ čo väčšina reštaurácií a barov pravdepodobne už používa bezpečný druh hrnčekov Mule, stojí za to pýtať sa na otázku, či pijete Mosľu Mules často a nahliadnuť do akýchkoľvek výrobkov z medi predtým, ako ich zakúpite pre svoj dom.

Nasledujte Delish na Instagram.

Stiahnite si Delish aplikácie.