Často skandálny alebo emocionálne nabitý príbeh preberá váš newsfeed a je ťažké sa dostať unášané detailmi. Vezmite si napríklad vírusový príbeh Wendyho, ktorý zaplavil Facebook s výkrikmi a znechutenými komentármi. Ale informácie nie sú presne na základe faktických noriem. A to ju klasifikuje ako najpravdepodobnejšiu a najviac nepríjemnú formu clickbaitov na planéte.

Over the weekend, Now8News falošne uviedol, že jeden zamestnanec bol zatknutý za údajné “pooping v niekoľkých stovkách šarží Wendy chili od roku 2013.” Príbeh rozširuje povesti o zhotovené detaily, vrátane toho, že zamestnanec bol Brian Casper, 28, a že pracoval na mieste v Mobile, AL.

obraz
Now8News

Príbeh ide tak ďaleko, že citoval “šokovaných zákazníkov” ako Raymond Wilson, údajný “verný zákazník Wendyho”, ktorý pravdepodobne povedal: “Nikdy som nemal rád Wendyho chili, kým som si ho objednal pred pár rokmi. Myslel som si, že zmenili recept a musím priznať, že sa mi to páčilo lepšie ako starý recept Ale teraz, keď viem, prečo to chutí inak, myslím, že sa budem hnojiť Choval som si chili aspoň dvakrát do týždňa . ”

Snopes však potvrdzuje, že miesto zábavy šíri falošné informácie – nie na rozdiel od povestí vytlačených vo vnútri Národný záujemca. Stránka pre kontrolu faktov ihneď vyvrátila tvrdenia lokality tým, že našla originálny zdroj použitého hrnčeka. Zdá sa, že je to v skutočnosti šálka muža z Michiganu, ktorý bol v roku 2011 zatknutý za držanie marihuany a zaobstaranie alkoholu maloletému. Urobil tiež titulky pre ukladanie uší cez pretiahnuté ušné laloky. Welp, to bolo jednoduché.

Napriek tomu sa pôvodný kus stále šíril ako požiar online. Je to preto, lebo to bolo zdvojené na faux spravodajských stránkach, ako je TMZ World News, s ktorou nemá absolútne žiadnu príslušnosť TMZ.com, a FoxNews3, čo (áno, uhádli ste to!) s ním nemáte žiadnu príslušnosť FoxNews.com. Takže to je dôvod, prečo sa to stalo vírusom vo vašom spoločenskom krmivu. Hádajte, že toto je len pripomienka, že nemôžete veriť všetkému, čo čítate – najmä na internete.

Nasledujte Delish na Instagram.