Bavlnené bobule hrozna získali takmer mýtický status – ovocie, ktoré chutí rovnako ako obľúbený karneval ?! Ako to môže byť?! – a pre mnohých ľudí to je len to: mýtus. Prečítali si príbehy, počuli to, čo robili, ale nikdy ich nevideli v obchodoch s potravinami, nieto aby ich vyskúšali sami.

bavlna Candy Grapes

Sam’s Club

No, ak žijete v blízkosti klubu Sam, všetko sa to môže zmeniť. Veľký box reťazec začal prepravovať hrozno z Cotton Candy vo svojich obchodoch po obmedzenú dobu. Sladká sladká pochutza sa predáva v taškách s hmotnosťou 3 libry a spoločnosť ponúka odteraz od 1. do 10. septembra 1 dolár. Vzhľadom na obmedzenú dostupnosť hrozna – odroda je len v sezóne o niečo viac ako mesiac, od 10 augusta do septembra 20, podľa Graperyho – stojí za to objednať šaržu online a vyzdvihnúť v obchode, alebo volajte dopredu, aby ste sa uistili, že má veľa na sklade.

bavlna Candy Grapes

Sam’s Club

Zástupca spoločnosti Sam’s Club povedal, že by mali mať hrozno k dispozícii asi 3 až 4 týždne. Neskôr tento mesiac začnú predávať ďalšiu prekvapivú odrodu: hrozno Moon Drop.

mesiac Drop Grapes
Sam’s Club

Sú to slnečnicové hrozno v tvare slzy, ktoré vyzerá skoro ako mini baklažán. “Hrozno je tak chrumkavé, že sa dá roztrhnúť do dvoch, čo odhaľuje priesvitnú zelenú bezsemennú buničinu,” píše SpecialtyProduce.com v opise ovoce. Na internetovej stránke sa hovorí, že hrozno má koncentrovanejšiu chuť ako tradičné červené hrozno a odporúča ich naplniť so slaným syrom za neočakávané sladké, ale pikantné predjedlo. Funkčný tvar a tmavá, takmer čierna farba sa zdajú byť ideálne pre šírenie Halloweenu. Ako keby ste potrebovali výhovorku na výrobu tanieriky.

Nasledujte Delish na Instagram.

Stiahnite si Delish aplikácie.