Verili by sme, že rada plochého brucha z prakticky každého z nich Bakalárske bývalí nápadníci. Tieto neslávne známe sprchové scény nezakrývajú nič – nie jeden definovaný ab. Takže rada, ktorá pochádza z bakalára s diplomom, je pre nás ako zlato a Strata brušnej stravy bývalým bakalárskym a Lekári spolumajiteľ Dr. Travis Stork nemá žiadny nedostatok.

obraz

Craig Sjodin / prispievateľ

1. Vyhýbajte sa kožným výrastkom.

Jedná sa o mega jedlá zabalené tukom, kalóriami, soľou a cukrom – myslím: slaninový burger so sóda a hranolky – a je tu nulová šanca, že sa budete po jedle cítiť dobre. Ale podľa Storka nielenže vás potravina váži, ale v skutočnosti spúšťa uvoľňovanie chemických látok do mozgu, ktoré negatívne ovplyvňujú vašu náladu a spôsobujú, že chcete strácať deň na gauči … namiesto toho v telocvični.

2. ZAŤAŽTE NA VLÁKNO.

Črevné baktérie – alebo to, čo Travis semikrytrovo označuje ako svojich “malých kamarátov” – sú nevyhnutné pre správne trávenie potravín (a vyhýbajú sa veciam ako nadúvanie) a prechádza vláknami. Ženy vo veku 50 rokov a mladšie by mali dostávať 25 gramov denne, ktoré môžete zasiahnuť potravinami, ako sú jablká a maliny (preskočte šťavu a len ich celú), fazuľa (“čím viac budete jesť, tým viac je toot” je skutočné) a hummus.

obraz

GettyImages / David Marsden

3. Pozrite sa na život.

Probiotiká sú potraviny, ktoré sú hemží živými baktériami – a tak hrubé, ako to znie, sú vlastne naozaj, naozaj dobré pre vás, pretože pomáhajú podporovať a pridávať k baktériám, ktoré už žijú v čreve. Stork odporúča jesť aspoň jedno probiotické jedlo každý deň, napríklad jogurt, kimchi alebo tempeh.

4. KDY JE DIPE, VÁM DOPRAŤ.

Všetci vieme, že Crudité sú naozaj len plavidlom na prepravu vody do úst a Stork je na palube s týmto hackom, ak vám prinesie viac jedla. Surové produkty sú pre vás lepšie, hovorí, pretože je pravdepodobnejšie, že budú rozdelené nižšie vo vašom GI trakte, kde žijú mnohé z vašich črevných mikróbov. V jeho knihe je tu desiatky super-zdravých receptov, vrátane rozmarínového cesnakového jogurtu a šírenia bieleho fazule.

ľudia Chipotle Hummus Recipe

Simon Bordwin

5. DO DATE NIGHT v obchode GROCERY.

A choďte priamo do šalátovej tyčinky. (Vy a bae viete, že ste si nikdy nevybrali šalát cez lasagnu na tom roztomilej, malom talianskom mieste na rohu.) Ušetríte nejaké peniaze a Stork je všetko, čo sa dá pokropiť na zábavné veci – ako feta alebo sušené ovocie – s mierou. A tu je jeho obľúbený hack: Ak nemôžete prehltnúť ďalšie kúsky oleja a octu, vymeniť obväz pre hummus alebo guacamole, ktoré sú obohatené živinami.

6. OPRAVTE PRIATELI S ZRNAMI.

Ak všetko, čo chcete v živote, je svetový mier a odborníci na výživu sa dohodnú na tom, či by ste mali alebo nemali jesť zrná, nechajte si to priať. To znamená, že Stork je plne #teamgrains; v skutočnosti pripisuje veľa dobrého zdravotného stavu (potrebujeme vám pripomenúť jeho abs). Vysvetľuje, že diéta s vysokým obsahom celých zŕn, ako je quinoa a hnedá ryža, môže viesť k strate hmotnosti a telesného tuku – aj keď sa nesnažíte!

Oprah loves bread
Pozorovatelia na váhe / Giphy

7. ZÍSKAJTE BABY STEPS.

Nemusíte ísť z gym-avoider do maratónu-bežec. Storkova obľúbená forma cvičenia je dobrá pešia cesta, ktorá vám pomôže zbaviť sa libier a znížiť krvný tlak, zlepšiť hladinu cholesterolu a znížiť riziko vzniku cukrovky.

8. PRIJÍMAJTE PES.

Bocian netvrdí, že sa ráno zobudíte so šesťčlánkom po tom, čo ste privítali Fida do vášho domova. Ale to, čo hovorí, je, že šteňa môže urobiť oveľa aktívnejšou, s vecami, ako sú konštantné prechádzky a prinášať na dvorku. C’mere, chlapec!

Zobraziť tento príspevok na Instagram

Aw, milujeme tento obrázok Dr. Travis so svojim psom Nala, ktorý má 17 rokov!!

Príspevok zdieľaný lekármi (@thedoctorstv)

9. Plánujte dovolenku.

A urobte ju aktívnym. Iste, je to drahšie ako členstvo v telocvični, ale čo vás udrží viac závislý na vašom novoročnom rozlíšení: Pešie sopky na Havaji alebo beh na bežeckom páse v bytovom suteréne?

10. UCHOVÁVAŤ SQUAD ZDRAVÝ.

Keď zdieľate domov s ľuďmi alebo strávite s nimi dlhý čas, začnete s nimi zdieľať aj mikróby, baktérie AKA čreva. Nachádzajú sa vo vzduchu, ktorý dýchate, jedlo, ktoré jdete a domáce zvieratá. Takže, čím je váš partner alebo spolubývajúci zdravší, tým zdravšie budete pravdepodobne.

Nasledujte Delish na Instagram.