Vďaka nášmu Národnému dňu sme chceli vedieť, ako urobiť perfektné zasklené krúžky. Takže sme sa obrátili na značku, ktorá je známa svojimi čerstvými sladkými pečivami, Dunkinovými šiškami. Vďaka svojej 68-ročnej histórii je DD ideálnym miestom pre dorty aj kvasnice. V skutočnosti je spoločnosť taká dobrá v šiškách, že jej tajný recept sa nezmenil od svojho vzniku v roku 1948.

A od chvíle, keď sme vstúpili do kuchyne v ústredí Dunkin, dokázali sme prečo. Vstúpte do laboratória šišky a všetky myšlienky a rozhovory sa otáčajú okolo kruhov. Väčšina miest v celej krajine stále vyrába všetky svoje koblihy čerstvé každé ráno z kuchyne. Tí, ktorí nedostanú novo vyrobené krúžky z neďalekej centrálnej kuchyne na a.m.

Preto sa náš riaditeľ šéfkuchára Jeff Miller a riaditeľ excelentnosti šišky Rick Golden prechádzali celým procesom výroby remeselných šiškov DD – od prípravy nových nápadov receptov a testovania nových vôní na miešanie cesta a nalievanie na glazúru. Výsledkom je teplý, načechraný, rovnomerne pokrytý koblih, ktorý budete chcieť šál v niekoľkých sekundách. A potom sa vráťte o druhý a tretí.

obraz

Rheanna O’Neil Bellomo

Ak chcete urobiť tieto deti, musíte najprv merať náš mix koláčov a rozmerov vody. Napriek tomu, že spoločnosť Golden nebude zdieľať žiadne podrobnosti o receptoch, povedal nám, že – okrem toho, že je prísne tajné – zostalo v podstate rovnako, keďže prvé Dunkinove koláče boli vyvinuté v roku 1940 zakladateľom Williamom Rosenbergom. , je to samozrejme iný spôsob miešania a prípravy ako kvasinkové šišky značky, ktoré vyžadujú niekoľko hodín kontroly, kým sa nedajú vyprážať.)

Akonáhle necháte cesto odpočívať, načerpáte dávkovacie “násypka”, ktorá vyleje a rezy prstencov rovnomerne do obrovskej nádrže horúceho oleja udržiavanej konzistentne pri 375 stupňoch F. A tu je miesto, kde prichádza všetka presnosť: smažte pre 45 sekúnd na jednej strane a potom sa každý koblih otočí za menej ako 10 sekúnd a nechá druhú stranu smažiť ďalších 45 sekúnd. Je to víchrica, ktorá trvá dve minúty a zaoberá sa detailom. A to všetko stojí za to, akonáhle príde čas, aby ste ich zmáčali v glazúre na báze cukru v prášku.

Nasledujte Delish na Instagram.