obraz

Je mi ľúto tých bláznov, ktorí zabudli na tieto drahokamy.

obraz

1906: Kukuričné ​​vločky

Vyvinutý bratmi, Dr. John Harvey Kellogg a Will Keith Kellogg, táto cereálna bola prvýkrát predstavená ako Sanitas Toasted Corn Flakes v roku 1898. Will Keith nakoniec kúpil podiel svojho brata v spoločnosti a zmenil názov spoločnosti na spoločnosť Kellogg.

obraz

1909: Puffed Rice

Verejnosť sa prvýkrát pozrela na Quaker Puffed Rice na svetovom veľtrhu v St. Louis v roku 1904, keď osem bronzových delá explodovalo ryžu nad hlavami obrovského davu. Ako bláznivý!

obraz

1915: Branové vločky

Jeho veselé pôvodné slogany boli “pre to, že otruby nový pocit” a “lahodná cesta k jemnej pravidelnosti.” Tak veľa šťastia sa pozerá na krabicu týchto vecí rovnako znova.

obraz

1922: Pep

V časopise v časopise boli tieto obilniny opísané ako “ktoré sú plné vlastných prírodných vlastností. Udržiava vás robustný, ostražitý, živý!“A tiež, že”Pep zachová rodinu. “

obraz

1924: Wheaties

Slávny slogan “Raňajky majstrov” bol prvýkrát použitý na propagáciu Wheaties cez billboard pre malý ligový baseballový tím v Minneapolis, MN. A v skutočnosti to nebolo až v roku 1958, kedy ľudia (čítali sa: celosvetové športovci) sa objavili na prednej strane tejto jasne oranžovej škatule.

obraz

1928: Rice Krispies

Rice Krispies bola známa ako “Hovoriace cereálie” kvôli svojmu výraznému praskaniu, keď sa na neho naleje mlieko. Takže to dáva zmysel, že slávny “Snap! Crackle! Pop!” slogan bol potom použitý o rok neskôr, v roku 1929.

obraz

1941: Cheerios

Zábavný fakt: Táto ikona značky bola pôvodne známa ako “Cheeri Oats”, kým sa General Mills nerozhodne zmeniť názov v roku 1944.

obraz

1942: Rozinky Bran

Hoci toto číslo bolo okolo od 40. rokov, až po 20 rokoch neskôr sa značka začala chváliť “dvoma lopatkami hrozienok v každej škatuli.”

obraz

1952: Matné vločky

Tony Tiger prišiel ruka v ruke s debutom Frosted Flakes. Výrazný tenorový hlas, ktorý je tak ľahko rozpoznateľný, prišiel od speváka Thurl Arthur Ravenscroft.

obraz

1954: Trix

Predtým, ako sa stal animovaným hovorcom obilnín, Trix Rabbit bol najprv bábkou na ruky, ktorá natáčala úvody (sponzorované General Mills, samozrejme) pre populárnu televíznu show v tej dobe, ako Rocky & Bullwinkle a Kapitán Kangaroo.

obraz

1955: Špeciálne K

Špeciálny K bol prvý obilnín obohatený o sedem vitamínov a železa, čo mu dalo “špeciálne” označenie.

obraz

1958: Puky kakaa

Generál Mills mal po tom, čo sa vyvinul Kix, múru géniusov: vyrobiť rôzne ochutené verzie svojich kúskov obilia. A Cocoa Puffs je čokoládovo ochutený myšlienok tejto myšlienky. (P.S. Trix je tiež v podstate zdobený Kix obilnín.)

obraz

1961: Život

Quaker vyšiel s touto farebnou škatuľkou, ktorá obsahovala “dobré ovsené obilie – drobné kúsky rozdrveného ovsa s kryštálmi cukru uzamknutými dovnútra” a priniesli nám jednu z najroztomilejších reklamných spotov všetkých čias: Mikey Likes It!

obraz

1962: Froot Loops

Dúha krúžkov nebola vždy taká plná, ako je dnes. Keď sa zaviedli, Froot Loops zahŕňali iba červené (višne), oranžové (oranžové) a žlté (citrón) kusy. Ale teraz máme viac zábavy chutí ako fialová (hroznová) – aj keď platnosť toho, či sú všetci jedna chuť, je ešte stále nejaká na diskusiu.

obraz

1963: Cap’n Crunch

Kapitán Crunch celé meno je Horatio Q. Crunch a on skutočne prišiel pred obilnín, ktorý bol vytvorený ako odpoveď na prieskum, ktorý povedal, že deti nenávidel mokrých obilnín.

obraz

1964: Lucky Charms

Lucky Charms bol prvý obilnín na pridanie marshmallows do mixu. Pôvodné cukrové kúsky boli ružové srdce, žlté mesiace, oranžové hviezdy a zelené ďateliny.

obraz

1965: Honeycomb

Keď sa prvýkrát začala, Honeycomb sa chválila tým, že je väčšia ako štípačka s týmto jingle: “Honeycomb je veľká.” Áno, jo, jo, to nie je malá. veľká, veľká kríza … pre veľký, veľký kúsok! “

obraz

1965: Apple Jacks

Po zistení plánov konkurentov zaviesť obilniny s obalom z jablka a škorice a sušenými kusmi jabĺk sa Kellogg rozhodol, že najnovšia obilnina bude mať jablkovú škoricu.

obraz

1969: Ovocné štrk

Predstavený ako prvý len ako “Pebbles”, táto obilnina je jednoducho amped-up verzia Post’s Rice Krinkles. Súčasne tvorcovia animovanej série Flinstones hľadali partnerov na licencovanie a veci len klikli.

obraz

1970: kakaové štrk

Rovnako ako ovocné oblázky, kakaové oblázky sú úpravou jednoduchejšej ryže Krinkles vďaka pridanej čokoládovej príchuti.

obraz

1971: Hrabě Chocula

Každoročne sa predaj tejto čokoládovo obmývateľnej obilnín s marshmallows v októbri značne zdvojnásobil.

obraz

1972: Sugar Smacks

Dig’Em je zlomyseľná žaba s veľkým hlasom, ktorý prišiel na scénu už v roku 1972 ako hovorca pre Sugar Smacks. On bol okamžitý hit s deťmi – väčšinou preto, že bol energický, zdatný a mal rád hranie žartov na dospelých. Bol veľmi milovaný, že keď sa meno obilnín zmenilo na Honey Smacks v roku 1984 a žaba nahradila Wally medveď, verejný protest priniesol Dig’Em.

obraz

1975: Frosted Rice

Na splnenie požiadaviek spotrebiteľov v sedemdesiatych rokoch minulého storočia spoločnosť Kellogg prišla s Frosted Rice a dala nám nový roztomilý charakter, aby sme si vychutnali raňajky s: Tony, Jr.

obraz

1976: Golden Grahams

Keď sa krabice tejto raňajky inšpirované Grahamom Crackerom prvýkrát objavili v obchodoch, boli propagované ako “Med zlatého obilia!” a jeho chýbajúca fráza bola “Má zlatý deň.”

obraz

1977: Cookie Crisp

Predtým ako spoločnosť General Mills kúpila, táto sladká obilnina bola pôvodne ponúknutá pod značkou Ralston. Názov maskota sprievodcu je Cookie Jarvis, ktorý často hovorí: “Moja nová obilnina má chuť ako malé sušienky, ale zostáva krehká v mlieku. Každý kúsok je sladký, chrumkavý a neuveriteľne dobrý.”

obraz

1979: Honey Nut Cheerios

Odpoveď na ďalšie sladké obilniny na trhu, Honey Nut Cheerios je medovo-a-orechovo ochutená iterácia pôvodného Cheerio. Do roku 2006 sa na mandľovú príchuť používali skutočné orechy.

obraz

1980: Prášková Donutzová obilnina

Prakticky ošúpaná verzia Cheeria, Donutza z General Mills bola krehká, osladená trojrozmerná obilnina, ktorá mala pravdepodobne ochutnať rovnako ako práškové koblihy.

obraz

1983: Smurf-Berry Crunch

Znakom doby, pop kultúry pútavé Smurf obilnín vrátane červenej a fialovej kukurice, ovsa a pšeničných bôbov osladených ovocnou príchuťou.

obraz

1983: Crispix

Křupavý, křupavý krehký kríž s ryžou a kukuricou, ktorý vyzerá ako tkaný, Crispix hovorí, že sa vám bude stáť v starých 80s reklamách.

obraz

1984: pán T Cereal

Využitie úspechu pána T v oboch prípadoch skalnatý a Tím, táto obilnina Quaker chutila podobne ako Cap’n Crunch, ale jej chaos sa rozdelila: “Spolu s pánom T. (Cereal) … Je to v pohode” a “som ľútosť blázon, ktorý nejedol moju obilninu.”