obraz

Pokiaľ ide o kulinárske diskusie, koláče sú aj naďalej hlavnou príčinou online vrážd. Po sérii pekárskych obchodov sa na súde nariadilo, aby slúžili rovnako-pohlavným párom a jedna mama odhodená v inej pekárni, ktorá robila medvedíky anatomicky správne, cukrovinky zostávajú v centre politických otázok.

V poslednej dobe sa Walmart dostal do ohniska za to, že odmietol vytvoriť tortu “tenkej modrej čiary”, čím získal titulky na konzervatívnych spravodajských stránkach, keď zákazník odhalil, že to bolo pre odchod otca od policajného zboru.

Podľa spoločnosti Fortune tromi zamestnancami Walmartu v McDonough, GA mimo Atlanty, odmietli upiecť a zdobiť tortu s odkazom “Blue Lives Matter”.

“Jeden z pekárov mi povedal, že dizajn môže byť vnímaný ako rasistický a nikto sa necíti dobre zdobiť koláč,” povedal 21-ročný Jordan Harkins, ktorý sa pokúsil objednať tortu, povedal konzervatívnemu rozhlasu hosťovi Toddovi Starnesovi a vysvetlil, z obchodu. “Bol som tak šokovaný, nevedel som, čo mám robiť, alebo čo povedať alebo niečo, snažil som sa stratiť moju náladu alebo robiť scénu.”

obraz
Facebook

Po tom, čo priateľ ohlásil incident na Facebooku – a nahnevaný komentár nabudúce – manažér obchodu nazval Harkins, aby sa ospravedlnil a skončil s dortom. Medzitým oddelenie firemnej komunikácie spoločnosti Walmart vydalo vyhlásenie:

“Naším cieľom je vždy sa postarať o zákazníkov, ale niekedy sa nám nepodarilo, sme radi, že sme sa mohli spojiť s rodinou, aby sme sa ospravedlnili a urobili to správne,” povedal predajca vo vyhlásení. To však nestačí pre Harkins, ktorý povedal NBC: “To neznamená, že by sa to na prvom mieste nemalo stať.”

Celú chvíľu diskutuje o tejto tabuľke online a či je jej správa rasistická, či podkopáva pohyb hnutia “Black Lives Matter” a či to malo byť urobené vôbec.

obraz
Facebook

obraz
Facebook

obraz
Facebook

obraz
cvrlikání

obraz
cvrlikání

obraz
cvrlikání

obraz
cvrlikání

Nasledujte Delish na Instagram.