Zoznámte sa s mužom, ktorý navštívil 14 400 obchodov Starbucks – a počítanie

Zima (née Rafael Lozano) sa prvýkrát vrátila vírusom v roku 2006 a opäť v roku 2014, ale jeho príbeh sa začal už dávno predtým. Rozhodol sa, že v roku 1997 to bolo jeho životné poslanie navštíviť, zdokumentovať a mať každý nápoj od každého Starbucks na tejto planéte: nazýva to “Starbucks Everywhere”. Teraz má 46 rokov a prijíma úlohy dodávateľa počítačového programovania, ktoré mu umožňujú voľne cestovať. Žije v aute, aby zjednodušil cestovanie (“je to fajn”), a naozaj začína premýšľať o tom, ako ďalšia kapitola v jeho živote vyzerá ako teraz, keď vynaložil na sumu 150 000 dolárov na “Starbucking” … taktiež bude reťaz v nasledujúcich rokoch pokračovať v rýchlom rozvoji.

Z jeho súčasného koncertu v blízkosti Deerfield Beach v štáte Florida hovorí Delish o jeho metodológii, ako sa od roku 2014 zmenili jeho úvahy o Starbuckingu a to, čo naozaj očakáva budúcnosť tohto projektu,.

Je teraz číslo na vašich stránkach presné? Navštívili ste 14 402 miest?
Plus jeden [Ed. Poznámka: V roku 2017 to bolo 27 339 obchodov Starbucks po celom svete.]. Jacksonville včera, to bol jeden vynikajúci obchod na Floride, hoci som si istý, že do jedného mesiaca otvoria alebo premiestnia inú.

To je jedna z veľkých aktualizácií, ktorá sa vyvinula od posledného príbehu: Starbucks urýchlil tempo premiestňovania. Počas poslednej polovice desaťročia presídlili viac ako 500 miest, čo musí byť bezprecedentné pre akúkoľvek spoločnosť kdekoľvek na svete. Každý týždeň sa objavia najmenej jeden alebo dva nové zoznamy, ktoré sú staršie obchody, ktoré sa presťahovali. Takmer 90-95 percent z nich sa presúva do priestoru s pohonom.

Zobraziť tento príspevok na Instagram

Spoločnosť Starbucks otvorila viac ako sto divízií po celom Spojených štátoch, ale toto je unikátne, pretože sedí vo vnútri bývalého KFC!!!

Príspevok, ktorý zdieľa Winter (@ winterene)

Máte odhad o tom, do akej miery ste celkove cestovali?
403,400 [míle] je číslo, ktoré sa objaví pri spustení môjho dotazu, ale viem, že som vynechal toľko výletov, že skutočné číslo musí byť približne 500 000 míľ riadené. [To] nezahŕňa míle lietané, čo by bolo dosť ťažké vypočítať.

A koľko peňazí ste vynaložili na kávu až do tohto bodu? Pred štyrmi rokmi sa pohyboval okolo 100 000 dolárov.
Môj najlepší golfový park je od roku 1997 150 000 dolárov.

Ďalšou vecou, ​​ktorú ľudia v roku 2014 naozaj zaplietli, bolo to, že ste ocenili obchodný zmysel reťazca, ich zákaznícke služby, ich kúpeľne, WiFi a pod., Ale naozaj neboli fanúšikmi kávy. Ako sa s tým teraz cítite, o niekoľko rokov neskôr?
Oh, zdvojnásobil som to. Začal som v roku 2011 skúmať tretie vlnové kaviarne a okamžite som si všimol, že káva je nočný a deňový rozdiel v chuti. Dúfam, že sa to nestane tak hrubým, ale popísal som to ako žena, ktorá nikdy nezažila orgazmus vo svojom živote, a potom sa zrazu stretne s pravým chlapcom a zažije niečo, čo nikdy predtým nezažila , Tak som cítil, keď som objavil kávu Stumptown. Už od roku 1995 pili Starbucks výlučne skôr a potom som to chutil a bolo to, ako by sa pre mňa otvoril celý nový svet.

Myslím, že káva [Starbucks ‘] sa zhoršila … mám veľa šálky, ktoré sú naozaj, naozaj tmavé a horké, a ja ich môžem sotva tolerovať. V dňoch 4. – 12. júla som odišiel do 60 Starbucks a toľko z nich bolo … naozaj zlé.

Koľko kávy v priemere pijete za deň?
V mojom bežnom živote sa pokúšam obmedziť na dva šálky 10 jednotiek denne. Jeden v dopoludňajších hodinách, jeden po obede len na prechod cez pracovný deň. Snažím sa piť kávu po 3:00. v pravidelnom dni. Je zrejmé, že ak sa dostanem do Starbuckingu, ak narazím na 60 kaviarní v priebehu siedmich alebo osem dní, budem musieť mať oveľa viac.

Musíte mať železný žalúdok. Čo zvyčajne jediate za deň?
Mám celkom rozmanitú stravu, ale veľa vecí prichádza vo väčšine dní: jablko, banán, jogurt. Muffin alebo bagel alebo kukuričný chlieb. O každý druhý deň mám Soylent. Mám veľa ryže a fazule. Snažil som sa značne znížiť mäso [od roku 2011]. Dokonca ani neviem, čo je železný žalúdok, ale jedna zjavná otázka je: “Má všetka táto káva, v deň, keď idete na 10 alebo viac Starbucksov, spôsobí, že všetko, čo kávu ovplyvňuje?” A odpoveď je áno absolútne ma ovplyvňuje.

Ako často robia baristy svoje meno správne?
Takmer nikdy sa nespýtajú moje meno, pretože som sa skoro nikdy nepredstavil. Pôjdem do Starbucks, žiadam, aby som hovoril s nadriadeným alebo manažérom. Vysvetľujem svoj účel, že sa snažím navštíviť každý Starbucks a piť kávu viac ako 20 rokov a žiadam o malú vzorku. Zvyčajne jednoducho prejdú a prinesú mi späť vzorku do malých vzoriek. Príležitostne, ak sa ponáhľam, alebo ak nemám pocit, že by som niekto hovoril, len si kúpim kávu, ale zvyčajne si nepovažujú za krátku alebo kvapkatú kávu, pretože barista alebo pokladník, ktorý to zvoní, je zvyčajne ten, ktorý ho dostane za vás.

Čo je to najlepšie Frappuccino, aké ste kedy mali? Ty … nepiješ ty všade, nie?
Mohol by som mať celý Frappuccino počas môjho života. Jediné, čo musím urobiť, je piť kávový nápoj v každom obchode, takže nepotrebujem všetky ostatné veci, určite nepotrebujem všetky tieto kalórie. Trénovanie môjho čreva je pre mňa nekonečným bojom v mojom veku, preto sa snažím nekonzumovať kalórie, ktoré sa mi nebudú páčiť, hlavne ako tučné cukrové kalórie. Spravím to! Ja to absolútne robím, pretože ja milovať môj koblih. Som si istý, že ste si prečítali o mojom boku hľadanie šišky na každom mieste Duck Donuts? [Ed. poznámka: Zima sa v poslednej dobe začala bokom pohnúť koblihu v každej lokalite Duck Donuts].

Existuje tu jedna špecifická Starbucks, ktorá sa vám na vás naozaj dobre alebo naozaj zlá?
Existuje toľko, ale ten, ktorý príde na myseľ okamžite len kvôli tomu, čo sa stalo vo Philadelphii pred niekoľkými mesiacmi, bolo, keď som išiel do Yakima, WA, Starbucks [pred aspoň 10 rokmi]. Spýtal som sa barista v tom obchode, v akom čase sa uzavreli ďalšie [Starbucks] a povedali mi, že “10:00” som sa vydala na Barnes & Nobles a ja som tam zabila čas a potom som sa vrátil k tomu Starbucksovi ukázalo sa, že sa uzavreli na 9. Dala som manažérovi, čo robím, že baristy v inom obchode mi povedali, že tento obchod je uzavretý v 10, a že môj plán mi nedovolí čakať až do rána. Povedala, že ma nemohla dovoliť, ale keby som čakala, kým nebudú dokončené upratovanie, priniesla by mi kávu. Vtedy mali výrobok s názvom “dvojitý výstrel”, ktorý už nemajú a keďže som musel urobiť len piť akýkoľvek nápoj s kofeínom, čo bolo pre mňa dosť dobré.

Takže idem von na svoje auto, aby som čakal a 15-30 minút neskôr som bol vypočúvaný policajným dôstojníkom. Ukázalo sa to dobre, pretože som mal všetku túto dokumentáciu o tom, čo robím, to som si toho nevšimol. [Ed. poznámka: Delish sa k Starbucksovi dostal na pripomienku.]

Povedzte mi o niektorých väčších odrazoch, ktoré ste urobili v tomto projekte. Ak chcete stráviť 20 rokov svojho života tak odhodlaný na jeden cieľ, nie je žiadna malá dohoda.
No, je to 21 rokov a … Som vlastne ohromený, že mám 46 rokov. Zdá sa, že len včera to bolo leto 1997 a ja som prišiel s touto myšlienkou na Starbucks v Plano, TX. Teším sa na to, keď budem 50 rokov a ja to urobím presne na polovicu môjho života.

Keď sa zamýšľam nad najhlbšou realizáciou, je to, ako [Starbucking] ovplyvnil priebeh môjho života. Moja kariéra – som odhodlaný zostať dodávateľom, pretože mi dovoľuje flexibilitu prejsť Starbucking tak dlho, ako potrebujem udržať krok. Nie, že sa skutočne držím, keď počítate zámorské lokality, ale dokonca len aby ste držali krok s severoamerickými miestami, trvá neuveriteľné množstvo času. Práve teraz sa snažím zistiť, ako budem držať krok s 350 lokalitami, ktoré sú momentálne vynikajúce.

Som si istý, že to má vplyv na moje vzťahy. Bol som v trojročnom vzťahu až do minulého novembra. Dôvodom, prečo to bolo, bolo to, že som mal príliš veľa konfliktov s inými ľuďmi online, ale neviem, do akej miery sa môj Starbucking a skutočnosť, že vedela, že to sú ciele, môj život jej ovplyvnil. Možno, keby Starbucking nebola tam, ona by sa snažila viac. Nikdy o tom neviem.

A finančne?
Iste, všetky peniaze, ktoré som strávil na Starbucking, znamenalo, že som nezachránil toľko, koľko by som mal. Začínala som pred 40 rokmi iba pred pár rokmi a vážne som sa rozhodla maximalizovať to, aká je ročná hranica. To naopak ovplyvní moje Starbucking. Je trochu sklamaním vidieť svoju rovnováhu a vedieť, že nestačí na to, aby som si vzal taký výlet Starbucking, o ktorom som sa od začiatku minulého roka cítil, ale vďaka tomu budem vďačný za to. Bolo by pekné, že keď sa konečne dostanem k bodu, že je príliš ťažké nájsť prácu v oblasti počítačového programovania, budem stále schopný vyskúšať niektoré Starbucking výlety alebo sa po celom svete pohybovať po krajine každých päť rokov, alebo sa naučíte po celom svete pretože mám na tomto účte peniaze.

Tento snový Starbucking výlet, o ktorom hovoríte – čo to je?
Niektoré z nich je jasné, po rozpade hlavu – vzal som to naozaj, naozaj ťažké. Nechcel som nič viac ako dostať čo najďalej od Floridy a ísť do Ázie a len vidieť Starbucks a iné kaviarne a stratiť sa v tom, ale musel som pracovať. Útok na mnohé nové krajiny je na mojom zozname – najvyšším z môjho zoznamu je Indonézia, pretože je to jediná hlavná krajina v juhovýchodnej Ázii, na ktorú som ešte nebol. Neviem, či sa Mjanmarsko [Starbucks] otvorilo, ale čoskoro príde. Kazachstan má veľa obchodov, Azerbajdžan má niekoľko obchodov, Brunej má niekoľko obchodov. Taiwan má veľa obchodov; Bol som tam, ale videl som len niekoľko obchodov. V podstate strávil tri mesiace cestovaním po svete. Som trochu bláznivý a čakám, kým sa nedostanem do zahraničia, ale spôsob, akým sa zmluva týka prác, musíš vziať prácu, keď ju dokážeš dostať.

Určite ste mi venovali veľa, aby ste tu premýšľali.
Áno, dobre, mám veľa premýšľať o tom, pretože je to pre mňa celý životný projekt a musím zistiť, ako to urobiť bez toho, aby som skončil na ulici. A už žijem v mojom aute! Takže už žijem na ulici, ale ak mám dosť peňazí na to, aby som si dovolil údržbu auta a kúpil plyn, je to v poriadku. Môžete si ľahko predstaviť, že za 10 alebo 20 rokov máte napríklad plyn s 10 dolárov a celkom odlišnú globálnu ekonomiku. Ceny letenek prešli strechou: Ako robíte spoločnosť Starbucking v týchto ekonomických podmienkach? Ako to robíš?


obraz
Con Poulos

VOPRED OBJEDNAŤ TERAZ Delish Cookbook, booksamillion.com