Deň svätého Valentína môže byť za rohom, ale je tu jedno miesto, kde sme neočakávali srdcia, aby sa objavili: naše hamburgery. Ministerstvo poľnohospodárstva USA pre bezpečnosť a inšpekciu potravín (FSIS) sa rozhodlo povoliť hovädzie srdce (a jazyky!), Ktoré majú byť zahrnuté do hovädzieho mäsa. Ako sa uvádza v správach o bezpečnosti potravín, toto rozhodnutie ukončuje takmer 40-ročný zákaz používania srdíc a jazykov v hovädzom mäse.

Pozadie rozhodnutia je trochu temné. V príspevku na svojej internetovej stránke z 25. júla 2016 FISS uvádza, že hovädzie srdce je povolené v sekanom hovädzom mäse, mletom hovädzom mäse alebo hamburgerovi. Na spodnej časti tej istej stránky však odkazujú na politickú poznámku 027, v ktorej sa uvádza, že srdce a jazyk NIE JE prijateľnou zložkou v nakrájanom hovädzom mäse, mletom hovädzom mäse alebo hamburgerovi, pretože väčšina ľudí neočakáva, že tieto orgány v mäse.

obraz

Nie sme si úplne istí, čo vedie FSIS k oficiálnemu začatiu dovoľovania hovädzieho srdca, aby sa dostali do zemiakového hovädzieho mäsa, ale Aaron Lavallee, zástupca asistenta správcu organizácie Kancelária verejných záležitostí a spotrebiteľského vzdelávania, poznamenal, že toto rozhodnutie technicky nie je zmena pravidiel.

Či tak alebo onak, myšlienka hovädzieho srdca v našich karbanátky alebo hamburgery je dosť nepríjemná. Zdá sa, že tento politický obrat sa bude držať alebo nie, je ešte stále vidieť, pretože stále čakáme na potvrdenie nového sekretára poľnohospodárstva a ďalších členov agentúry v USA.

Nasledujte Delish na Instagram.