obraz

Ilustrácie Michaela Tolanda

Receptujte s pomocou šéfkuchára Matthewa Dillona.

To je skvelý spôsob, ako variť králik, aby ste neprekonali už takú jemnú chuť zvieraťa. Spýtajte sa svojho mäsiarka na králičie predné a zadné nohy od dvoch králikov; rezervovať telo pre inú prípravu podľa vášho výberu.

porcií

4

ZLOŽENIE

Králik predné a zadné nohy od 2 králikov

soľ

Olivový olej

4 každý čerstvý bobkový list

3 vetvičky čerstvého tymianu

1 hlava cesnaku na šírku
Jednu šalviu olúpte a nakrájajte na polovicu

Jeden citrón rozrezaný na štvrtiny

2 lyžičky soli

1 lyžica celých čiernych korení

PRÍPRAVA

1. Deň pred, alebo ráno, soľ králikov nohy dôkladne a umiestnite na drôtené stojane v chladničke, aby ste vypustili vodu a nečistoty z mäsa.

2. Predhriatie rúry na 275 stupňov F.

3. Vo veľkej nádobe odolnej voči rúre alebo v panve dostatočne veľkej, aby sa zmestili všetky králičie stehná, nastavte väčšie zadné králičie stehná s menšou na vrchu. Naplňte dostatok olivového oleja na pokrytie mäsa o jeden palec.

4. Pridajte zvyšok prísad do králika v panvici a položte na kachle.

5. Priveďte do varu a vložte do predhriatej rúry na jednu hodinu. Po jednej hodine skontrolujte menšie nohy na vrchole, aby ste zistili, či sú hotové (ľahko sa odtiahnu z kostí). Ak je stále ešte tvrdý, pokračujte v varení, až kým nebudete hotový. Pri menších nohách vytiahnite a odčerpajte.

6. Ponechajte väčšie zadné nohy v rúre, až kým nebudete jemné a odtiahnuté od kostí, asi o hodinu a pol. Keď sa zadné nohy dokončia varenie, vytiahnite ich a nastavte ich pomocou predných nožičiek.

7. Kmeňový olej a šťavy cez sito do vysokého, čistého kontajnera, aby ste si mohli prezrieť oddelenie oleja a šťavy. Nechajte usadiť.

8. Keď sa kvapalina usadzuje asi 20 až 30 minút, olej by mal byť na vrchu a králičie šťavy na dne. Vložte králičie nohy späť do misky, do ktorej ste ich vareli.

9. Teraz začnite opatrne ponoriť panvu do oleja na vrchu, odstrániť ju a zakrývať králik v panvici. Len olej vypustite. Keď ste odstránili všetok olej, ktorý môžete (nebudete môcť dostať všetko), dajte králičie šťavy do hrnce na ohrev. Otočte králičie nohy späť na kachle a pomaly zahrejte, až kým nebudete pripravení slúžiť.

10. Keď je pripravený na podanie, opatrne vytiahnite králičie nohy a položte ich na servisnú platňu. Teplej šťavy a sezón so soľou a korením. Nalejte nejaký džús nad králik a stlačte aj čerstvý citrón. Dychte sa malým olejom na varenie a vychutnajte si obliekanie Zelenej bohyne.

Späť k šéfkuchárke Dillonovej bio.