obraz

Lisa Peardonová

Ak ste si niekedy pripravili celú večernu večeru na vďakyvzdania, viete, že v čase, keď sa veľký deň valí okolo vás, máte pocit, že nejako sa vydáte na gauč, než prejdete sladkými zemiakmi. To je dôvod, prečo zdieľanie povinností s vašimi hosťami – potluck štýl – je skvelý spôsob, ako túto dovolenku jednoduché, úsporné a zábavné pre každého. Výzva sa zorganizuje; tu sú naše najlepšie tipy pre plánovanie potluck.

Ako hostiteľ máte dve hlavné povinnosti: opečenie morka a naplánovanie dňa. Pred pár týždňami priraďte hosťom špecifické pokrmy a množstvá a je jasné, že jedlo by malo prísť pripravené na podanie (v prípade potreby iba v prípade opätovného ohrevu). Majte svoje požiadavky všeobecné, à la “zelená zelenina”, alebo posielať podľa konkrétneho receptúry, ako je Apple Cider Braised Greens.

Tieto sviatočné recepty sú navrhnuté pre ľahkú prenosnosť a pohodlie; každý môže byť pripravený vopred, aby ste ušetrili čas (a váš rozum). Týždeň pred Deň vďakyvzdania vyčistite chladničku, takže budete mať dostatok miestnosti na uskladnenie. Dva dni dopredu si vezmite svoj riad a pripravte si bufet s servírovaním riadu; označiť ich, aby sledovali, čo sa deje. Ak máte pocit, crafty, dekoratívne karty, ktoré si všimnite meno každého jedla a kto ho priniesol. Na Deň Turecka si môžete zapracovať jedlo do preplnenej kuchyne ohrevom jedál na spodnej rúre pekáča – pod pečivou morčaciu. To je dobré miesto pre Koreňový a zeleninový gratin a Butternut Squash Pling ako aj dezerty pečené v plytkých panviciach, ako napr Fig a olivový koláč. Teplé polievky, rovnako ako naše Krémová celozrnná polievka, v mikrovlnnej rúre. Akonáhle je všetko potrubia horúce (165 stupňov F), je čas slúžiť, vyrezávať a užívať si plody každého úsilia.

Deň vďakyvzdania Potluck

predjedlo
Krémová celozrnná polievka

Chlieb a plnky
Butternut Squash Pling
Sušienky z brusnice a kukurice

korenie
Sangria brusnicová omáčka
Čerstvá brusnica-oranžová forma

Turecko a Gravy
Herb-Rubbed Turecko s Chardonnay Gravy

strany
Apple Cider Braised Greens
Zelené fazuľa s karamelizovanou červenou cibuľkou
Koreňový a zeleninový gratin

dezerty
Apple Crumb Squares
Gingered mrkvový koláč so zmrzlinou z krémového syra
Fig a olivový koláč
Tekvica Cheesecake Crème Caramel