Ako sa zvýšila v popularite, mezcal sa stal známy ako tequila je dym bratranec. Ale – spoiler upozornenie – barmani nenávidia tento termín, a je oveľa viac vedieť o mexickom duchu. Tu je miesto, kde začať.

Tradicionalista kúzla mezcal, ako to je vyslovené.

To je m-e-s-c-a-l. (V španielčine, z zvuk ako s.) Takže ak vidíte “mescal” na menu, neohýbajte oči: Nie je to faux pas.

Je vyrobená z rastliny, ktorú poznáte.

Zobraziť tento príspevok na Instagram

Slnečné popoludnia v #palenque #oaxaca #mezcal

Príspevok, ktorý zdieľa Cat Aleman (@catleman)

Mezcal je destilovaný alkohol vyrobený z agave rastlín, čo je tiež spôsob, ako získať tequila. Stručne povedané: Môžete obviňovať agávy pre nekonečné zábavné noci – a všetky opité texty, ktoré ste nikdy nemali posielať.

Mezcal je tequila, aké sú obdĺžniky na štvorce.

Ak ste absolvovali základnú školu, porozumiete vzťahu. Všetky tequily sú medzikály, ale nie všetky mezkály sú tequily. Jednoducho povedané: Tequila je typ mezcal, pretože akýkoľvek duch z agáve je klasifikovaný ako taký.

Tri veci nastavia mezcal a tequila od seba.

Ak sa chcete zapôsobiť na pijana, zapamätajte si ich.

1. Vyrábajú sa v rôznych regiónoch.

Rovnako ako skutočné šampanské môžu pochádzať iba z Champagne, Francúzska a legitská škótka sa vyrába iba v Škótsku, tequila a mezcal majú regionálne rozlíšenie. Jalisco je epicentra výroby tequily, kým Oaxaca robí viac ako 90 percent svetovej ponuky.

2. Sú vyrobené z rôznych druhov agáve.

Existuje takmer 200 typov rastlín a mezcal sa môže vyrobiť z viac ako 30 z nich. Tequila môže pochádzať iba z Blue Agave.

3. Sú destilované inak.

Agáve na tequilu sú dusené v peciach, ktoré sú nad zemou. Výrobcovia Mezcal používajú v prírode požiarne jamy plnené drevom a dreveným uhlím.

Mezcal nemusí chutiť ako dym.

Niektorí barmani cítia, že deskriptor podkopáva ducha: Mezcal môže ochutnať trochu spálenú kvôli spôsobu, akým sa vyrába, ale môžete tiež vyskúšať niektoré s kvetinovými, ovocnými alebo zemitými poznámkami.

Escapin mezcals sú pre začiatočníkov; potom absolvujte tobalà.

Zobraziť tento príspevok na Instagram

MEXICOMEMÓRIE • Den snívame o tejto špeciálnej zmesi Montelobos Mezcal od @mica_rousseau z @ fiftymils v Mexico City, ktorý si želá, aby tu zahriali tieto zmrazené kosti v New Yorku �� • Choďte tam, nechcete �� • #mexico # mexicocity #montelobos #mezcal #montelobosmezcal #koktail #koktaily #drink #drinks #alkohol #bar #bartender #FourSeasons #hotel #hotelbar #flashback #latergram #FiftyMils #travel #instacocktail #boaz #holiday # anchoreyes #koktailbar #mixológia #espadin # oaxaca # spirits # organicic # mexicano

Príspevok, ktorý zdieľa Annie Taplin (@annietaplin)

Agát Espadin je jedným z najrozšírenejších druhov rastlín, čo z neho robí najobľúbenejší zdroj mezcal. Keďže je to tak rozšírené, chuť sa môže veľmi líšiť od fľaše po fľašu. Tobalà sa označuje ako “kráľ medzálnikov”, pretože rastlina agáve je oveľa menej a ťažšie zberať. Prečítajte si: Že sh * t je drahé.

Mezcal má chvíľu.

Podľa štatistiky za rok 2016 sa v posledných štyroch rokoch zdvojnásobil predaj. Posadnutosť dokonca zvyšuje hospodárstvo Oaxace, pretože investori a fanúšikovia sa dostávajú do krajiny.

Duch je tak populárny, ľudia otvárajú bary určené pre veci.

Zobraziť tento príspevok na Instagram

Viac ako 120 rôznych skúseností s ochutnávkou Mezcal na pokrytie každého piatkového a sobotného večera. #MezcalAlter #drinktoremember #drinktoforget

Príspevok zdieľaný spoločnosťou Mezcalito (@ mezcalitobarsf)

Mezcalito v San Franciscu má viac ako 100 rôznych fliaš, ktoré môžete ochutnať sami v lete alebo v niekoľkých kokteiloch. Galéria Espita Mezcaleria v spoločnosti D.C. má menu vyskúšané jedným z jediných majstrov Mezcaliers na svete. V New Yorku Casa Mezcal má tri úrovne priestoru, každý navrhnutý tak, aby evokoval Oaxaca vo veľkom jablone.

Nemôžete si kúpiť ochutený mezcal.

Duch nie je ako vodka: Nie je to fľaša na chuť ako dýňový koláč alebo jahody. Ak chcete, aby mal inú chuť, musíte ho miešať do kokteilu. (Alebo choďte na mezcal bar, a niekto urobiť to pre vás.)

Jedna tequila značka fajčí svoj alkohol, aby konkurovala mezcal.

Zobraziť tento príspevok na Instagram

Up In Smoke – moja obľúbená ochutnávka na @ modernmargaritachandler1 #maestrodobelhumito #tequilla #cocktails #mediapreview #grandopening #chandlerrestaurants

Príspevok zdieľaný ����KocktailsandCactus (@cocktailsandcactus)

Maestro Dobel Tequila, 11. generácia liehovaru, spustila Humito, údenú striebornú tequilu. Genius za fľašou hovorí, že je to riff na produkcii tequily starých škôl, keď sa kedy varili agáve s mequitovým drevom.

Zabudnite na všetko, čo viete o červi vo fľaši.

Pre začiatočníkov to ani nie je červ, je to larva – a je to obrovský trik. Larvy sa naozaj dostanú do agavistických rastlín (a preto sa z nich vyrábajú destiláty), ale veľa amerických barov pridať malých chlapcov do fliaš len na zvýšenie predaja. Nie sú to požiadavka alebo označenie dobrého medcalu; ak áno, mali by vás odradiť. Čo sa týka halucinácie s larvami? To je kompletný BS.

Nasledujte Delish na Instagram.

Stiahnite si Delish aplikácie.