<p>Prax jesť varené mleté ​​mäso je staršie ako 800 rokov, ale tvarovanie do patty a posypanie medzi bunkou je modernejšou koncepciou. Pomenované po meste Hamburgu v Nemecku sa predpokladalo, že hamburgeri boli popularizovaní námorníkmi z 19. storočia, ktorí priniesli myšlienku konzumovať drvené surové hovädzie mäso z ruských Pobaltí. Mnohí ľudia však tvrdia, že sú prvými, ktorí slúžia americkému hamburgerovi:</p> <p>1) 1885, Charlie Nagreen zo Seymour, Wisconsin, predával hamburgery z jeho stánku s jedlom na výstave v Outagamie County Fair.</p> <p>2) 1885, Frank a Charles Menches z Akronu, Ohio, tvrdia, že vynašiel hamburger pri cestovaní v 100-man koncesnom okruhu na stredozápadných veľtrhoch, závodných stretnutiach a piknikov poľnohospodárov.</p> <p>3) 1900, Louis Lassen z New Haven, Connecticut, je tiež zaznamenaný ako slúžiť prvý “burger” na jeho New Haven obed volal Louis Lunch Wagon.</p> <p>A zoznam pokračuje …</p> <p></p> <p><b>Súvisiaci recept:</b> <b>Hamburgeri s dvojitým syrom Cheddar a grilovanou cibuľou Vidalia</b></p> <p>“title =” Hamburger ”</p> <p>src = “https://hips.hearstapps.com/del.h-cdn.co/assets/cm/15/10/54f939d91cc0c_-_bobby-flay-cheeseburgers-grilled-onions-xl-41549542.jpg?crop=1xw : 0.5xh, centrum, horné a veľkosť = 480: * ”</p> <p>/></p> <div class= Phillip Friedman / Studio D

Niektoré názvy potravín nepotrebujú žiadne vysvetlenie – pomaranče, chili, palacinky, pozeráme sa na vás – iné sa však môžu pochváliť hlbšími pôvodmi vďaka americkým multikulturálnym koreňom. Zistite, ako potraviny, ktoré poznáme a milujeme, vrátane hamburgerov, zmrzlinových pohárov a barbecue, získali ich názvy. Pozrite sa na našu časom vyberanú kolekciu skutočne starých receptov alebo preskočte pamäťové pruhy s históriou amerického rýchleho občerstvenia.

 <p>Prax jesť varené mleté ​​mäso je staršie ako 800 rokov, ale tvarovanie do patty a posypanie medzi bunkou je modernejšou koncepciou. Pomenované po meste Hamburgu v Nemecku sa predpokladalo, že hamburgeri boli popularizovaní námorníkmi z 19. storočia, ktorí priniesli myšlienku konzumovať drvené surové hovädzie mäso z ruských Pobaltí. Mnohí ľudia však tvrdia, že sú prvými, ktorí slúžia americkému hamburgerovi:</p> <p>1) 1885, Charlie Nagreen zo Seymour, Wisconsin, predával hamburgery z jeho stánku s jedlom na výstave v Outagamie County Fair.</p> <p>2) 1885, Frank a Charles Menches z Akronu, Ohio, tvrdia, že vynašiel hamburger pri cestovaní v 100-man koncesnom okruhu na stredozápadných veľtrhoch, závodných stretnutiach a piknikov poľnohospodárov.</p> <p>3) 1900, Louis Lassen z New Haven, Connecticut, je tiež zaznamenaný ako slúžiť prvý “burger” na jeho New Haven obed volal Louis Lunch Wagon.</p> <p>A zoznam pokračuje …</p> <p></p> <p><b>Súvisiaci recept:</b> <b>Hamburgeri s dvojitým syrom Cheddar a grilovanou cibuľou Vidalia</b></p> <p>“title =” Hamburger ”<br/> src = “https://hips.hearstapps.com/del.h-cdn.co/assets/cm/15/10/54f939d91cc0c_-_bobby-flay-cheeseburgers-grilled-onions-xl-41549542.jpg?crop=1xw : 1.0xh, centrum, horné a veľkosť = 480: * ”<br/> /> </picture> <p></span></p> <div class= Phillip Friedman / Studio D

hamburger

Prax jesť varené mleté ​​mäso je staršie ako 800 rokov, ale tvarovanie do patty a posypanie medzi bunkou je modernejšou koncepciou. Pomenované po meste Hamburgu v Nemecku sa predpokladalo, že hamburgeri boli popularizovaní námorníkmi z 19. storočia, ktorí priniesli myšlienku konzumovať drvené surové hovädzie mäso z ruských Pobaltí. Ale mnohí ľudia tvrdia, že sú prvými, ktorí slúžia burgeru v celom americkom štýle:

1) 1885, Charlie Nagreen zo Seymour, Wisconsin, predával hamburgery z jeho stánku s jedlom na výstave v Outagamie County Fair.

2) 1885, Frank a Charles Menches z Akronu, Ohio, tvrdia, že vynašiel hamburger pri cestovaní v 100-man koncesnom okruhu na stredozápadných veľtrhoch, závodných stretnutiach a piknikov poľnohospodárov.

3) 1900, Louis Lassen z New Haven, Connecticut, je tiež zaznamenaný ako slúžiť prvý “burger” na jeho New Haven obed volal Louis Lunch Wagon.

A zoznam pokračuje …

Súvisiaci recept: Hamburgeri s dvojitým syrom Cheddar a grilovanou cibuľou Vidalia